Unia Swarzędz zapaśniczym Mistrzem Polski Młodzików!

Lepiej zapaśnicy „Dumy Swarzędza” nie mogli sobie wyobrazić X Mistrzostw Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Nie dość, że mieli okazję organizować to prestiżowe wydarzenie, to jeszcze w klasyfikacji generalnej zajęli pierwsze miejsce!

Na matach w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie walczyło w sumie 225 zawodników z 48 klubów z całej Polski. W sobotę odbywały się pojedynki eliminacyjne, natomiast w niedzielę miała miejsce sesja finałowa. O medale w drugim dniu walk rywalizowało aż dziewięciu Unitów, z czego siedmiu z nich udało się zająć miejsce na podium. Swoje kategorie wagowe wygrali Michał Kałużny (do 68 kg) i Mateusz Wierzbiński (do 75 kg), srebrne medale zdobyli Patryk Remlein (do 38 kg) oraz Michał Gracz (do 85 kg), a brąz wywalczyli Oliwier Białasik (do 35 kg), Nicholas Kempiński (do 62 kg) i Mateusz Nowak (do 100 kg).

Powyższe sukcesy oraz pozostałe wyniki swarzędzkich zawodników dały im pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugi był Sobieski Poznań, a trzecia Unia Racibórz. – To jeden z piękniejszych moich dni w Swarzędzu, zdobywamy siedem medali na Mistrzotswach Polski, zdobywamy je u siebie, wygrywa nasza drużyna… lata systematycznej pracy przynoszą efekty! – powiedział po zakończeniu zawodów Grzegorz Mazurek, kierownik sekcji zapaśniczej SKS.