Wygrywamy z Huraganem Pobiedziska 1:0

W piątej kolejce sezonu piłkarze Unii Swarzędz wygrali w Pobiedziskach z tamtejszym Huraganem 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił Marek Gołembowski.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w pierwszych minutach mieli szansę na objęcie prowadzenia. Starania zawodników Huraganu udaremnił Mikołaj Nowak, wybijając futbolówkę sprzed bramki SKS. Później groźną sytuacje wypracował sobie Tomasz Węcławek. Podczas akcji sam na sam z bramkarzem nie udało mu się jednak opanować piłki i jego wysiłki spełzły na niczym.

W drugiej odsłonie meczu podopieczni Jakuba Ostrowskiego grali o wiele lepiej od przeciwnika. Tworzyli sobie okazję za okazją, ale żadnej z nich nie mogli zamienić na bramkę. Przełom nastąpił dopiero po wprowadzeniu na boisko Marka Gołembowskiego. Popularny Maro w 78. minucie wykorzystał błąd golkipera Huraganu i swoim sprytem zapewnił Unii komplet punktów.

Po pięciu kolejkach IV ligi grupy północnej swarzędzanie zajmują czwartą pozycję w tabeli. Natomiast ich niedzielni rywale spadli na 14. miejsce w stawce.

Huragan Pobiedziska – Unia Swarzędz 0:1 (0:0)

Bramka: Marek Gołembowski (78.)

Skład Unii: Andrzej Budnik – Jakub Czapliński, Jakub Dohnal, Mikołaj Nowak, Marcin Nowicki – Mateusz Świergiel (75’ Filip Baranowski), Filip Soboń, Paweł Koralewski, Tomasz Węcławek (65’ Marek Gołembowski), Patryk Pawłowski (75’ Kamil Boruń) – Krzysztof Stępiński.