Przejdź do treści

Unia reaktywowała rezerwy. Zagrają w B-klasie

W związku z prężnym rozwojem najstarszego klubu sportowego w Swarzędzu zarząd podjął decyzję o wznowieniu działalności drugiej drużyny. Unici rozpoczną ligowe zmagania już w nadchodzący poniedziałek.

„Duma Swarzędza” ma długą tradycję posiadania dwóch zespołów seniorskich. Począwszy od lat 20. XX wieku, poprzez lata 50., na pierwszym dziesięcioleciu XXI wieku skończywszy. Oczywiście drużyna ta funkcjonowała z przerwami, po raz ostatni w latach 2006-2011 i rywalizowała w B-klasie oraz A-klasie.

Teraz Unię II Swarzędz również czekają mecze na najniższym szczeblu rozgrywkowym, czyli we wspomnianej B-klasie. Szkoleniowcem zespołu jest dobrze znany trener z klubowej akademii – Marcin Kotowski, legitymujący się licencją UEFA A. Jeśli zaś chodzi o samych zawodników to drużyna niemal w całości składa się z młodych wychowanków.

Rezerwy SKS mają już za sobą dwa oficjalne mecze. W rozgrywkach poznańskiego Pucharu Polski młodzi Unici najpierw wyeliminowali Akademię Piłkarską Błękitni Owińska, a ostatnio Karambę Gruszczyn. Teraz przed nimi debiut w lidze. W poniedziałek o 19:30 zagrają na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Św. Marcina 1 z drugim zespołem Meblorza Swarzędz. Wszystkie informacje na temat drużyny rezerw można śledzić na profilu facebookowym klubowej akademii dostępnym TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.