Unia pewnie wygrywa i wskakuje na fotel lidera!

Piłkarze „Dumy Swarzędza” całkowicie zdominowali wyjazdowe spotkanie z Victorią Ostrzeszów. Strzelili pięć goli, nie tracąc przy tym żadnego i awansowali na pierwsze miejsce w IV-ligowej tabeli!

Już w 2. minucie Unici mieli okazję, by wyjść na prowadzenie. Igor Jurga oddał niebezpieczny strzał, ale był on minimalnie niecelny. Nieco ponad dwadzieścia minut później swoją okazję miał wyróżniający się przez cały mecz Adrian Chopcia. Niestety uderzył nad poprzeczką.

Blok defensywny gospodarzy padł dopiero w 34. minucie. Wówczas na ostrzeszowską bramkę strzał oddał Witold Walkowiak, z którym golkiper Victorii sobie poradził, ale z dobitką Mikołaja Panowicza nie miał już szans. Było to szóste trafienie napastnika Unii w tym sezonie. Jeszcze przed przerwą na 2:0 po indywidualnej akcji podwyższył Marek Nyćkowiak.

Po zmianie stron swarzędzanie wciąż regularnie podejmowali próby zdobycia kolejnych bramek. Przez długi czas brakowało im wykończenia, jednak w samej końcówce zmiażdżyli wręcz przeciwnika. Najpierw w 88. minucie na listę strzelców wpisał się Mikołaj Łopatka, który poprawił soczyste uderzenie Jana Paczyńskiego. Dwie minuty później Paczyński wykonywał rzut rożny i zagrał do Tomasza Neumanna. Doświadczony defensor SKS popisał się strzałem w stylu kung-fu i zdobył czwartą bramkę w tym meczu.

Rezultat spotkania na 5:0 ustalił Jakub Błachowicz, który także dobił uderzenie Paczyńskiego. Warto jednak podkreślić, że piłkarze Victorii mieli utrudnione zadanie w bronieniu się przed swarzędzką nawałnicą, bowiem od 80. minuty grali w dziesiątkę. Drugą żółtą kartkę i w efekcie czerwoną otrzymał Łukasz Wiącek.

Poza okazałym zwycięstwem i awansem na pozycję lidera na pewno pozytywnymi akcentami był pierwszy mecz w wyjściowym składzie Tomasza Neumanna od czasu kontuzji, a także debiut młodego Unity w IV lidze – Bartosza Nowackiego, który zastąpił na boisku Igora Jurgę.

Victoria Ostrzeszów – Unia Swarzędz 0:5 (0:2)

Bramki: Mikołaj Panowicz (34′), Marek Nyćkowiak (43′), Mikołaj Łopatka (88′), Tomasz Neumann (90′), Jakub Błachowicz (90′).

Skład Unii: Dominik Nowicki – Mateusz Maluśki, Tomasz Neumann, Filip Soboń, Patryk Pawłowski (62′ Wojciech Antczak) – Jakub Czapliński (62′ Jan Paczyński), Igor Jurga (85′ Bartosz Nowacki), Adrian Chopcia, Witold Walkowiak (80′ Filip Brzostowski), Marek Nyćkowiak (70′ Jakub Błachowicz) – Mikołaj Panowicz.

Czerwona kartka: Łukasz Wiącek (80’, Victoria).