Unia na fali

Piłkarze Patryka Kniata trzymają wysoką formę. Udowodnili to, pokonując w sobotę na wyjeździe KP Starogard Gdański 3:1.

Unici od pierwszej minuty sukcesywnie realizowali założenia taktyczne. Dyscyplina w grze powodowała, że w niebiesko-białych szeregach nie było słabych punktów.

Efekty pojawiły się już w 27. minucie. Wówczas jeden z piłkarzy KP sfaulował w polu karnym Gerarda Pińczuka i sędzia odgwizdał jedenastkę, którą wykorzystał Radosław Barabasz.

Mimo że to swarzędzanie częściej atakowali, gospodarzom udało się wyrównać. Tuż przed przerwą bramkę z rzutu wolnego zdobył Marcin Kajca.

Po zmianie stron tylko przez kilka minut kibice mogli oglądać obie drużyny w pełnym składzie, bowiem w 49. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał zawodnik KP – Krzysztof Krakowiak.

Utrata piłkarza nie spowodowała jednak, że drużyna gości całkowicie się posypała. Przez niemal dwadzieścia minut meczu starała się grać jak równy z równym.

Od 72. minuty swarzędzki taran był już jednak bezlitosny. Najpierw Mateusz Molewski będąc w polu karnym, uderzył koło słupka. Pięć minut po soczystym strzale trafienie zanotował Igor Jurga.

Bliski podwyższenia prowadzenia w 85. minucie był Michał Przybyła. Niestety w akcji sam na sam nieznacznie chybił.

Tuż przed końcem rezultat meczu na 3:1 przypieczętował Radosław Barabasz, który wykorzystał drugą tego dnia jedenastkę. Tym razem w polu karnym został sfaulowany Mateusz Świergiel.

Warto dodać, że jest to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Unii na poziomie III-ligowym od ponad czterech lat. Wtedy zawodnicy SKS poskromili Spartę Brodnica 2:1. Jedną z bramek w tym spotkaniu zdobył Mateusz Molewski, który wystąpił także w sobotnim meczu.

„Duma Swarzędza” inkasując kolejny komplet punktów, awansowała na 8. miejsce w tabeli. W następną sobotę podejmie u siebie Kotwicę Kołobrzeg.

KP Starogard Gdański – Unia Swarzędz 1:3 (1:1)

Bramki: Marcin Kajca (45′) – Radosław Barabasz (27′ – z rzutu karnego, 89′ – z rzutu karnego), Igor Jurga (77′).

Skład Unii: Mateusz Filipowiak – Patryk Pawłowski, Radosław Barabasz, Tomasz Neumann, Maksymilian Szwak – Mateusz Maluśki, Wojciech Antczak (75′ Jan Paczyński), Gerard Pińczuk (46′ Mateusz Świergiel, 88′ Kacper Magdziński), Igor Jurga, Mateusz Molewski (70′ Marek Nyćkowiak) – Michał Przybyła (90′ Paweł Koralewski).