Unia górą w pojedynku beniaminków

Środowe spotkanie pomiędzy III-ligową „Dumą Swarzędza” a V-ligowym Przemysławem Poznań bez problemu wygrali niebiesko-biali. Zdołali strzelić rywalom aż cztery gole, nie tracąc przy tym żadnej bramki.

Podopieczni Patryka Kniata od początku dominowali, co w pierwszej połowie udowodnili dwukrotnie. W 20. minucie Mateusz Świergiel będący na skraju pola karnego zgrał do środka, do zawodnika testowanego, który fenomenalnym uderzeniem dał Unii prowadzenie.

Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców po raz drugi w 31. minucie. W tym przypadku również skorzystał z uprzejmości Świergiela, ale już nie bezpośrednio, bo nie otrzymał od niego podania, a jedynie poprawił jego uderzenie.

Po zmianie stron obraz meczu nie uległ diametralnej zmianie. Nadal było widać pomiędzy zespołami różnice klas. Momentami Unici oblegali wręcz bramkę przyjezdnych. Mieli bardzo dużo okazji, ale wykorzystali tylko dwie z nich.

W 64. minucie Michał Przybyła zagrał do Jana Paczyńskiego, który strzałem po ziemi na dłuższy słupek umieścił piłkę w bramce. Na 4:0 rezulat meczu ustalił „joker” – Hubert Goncerzewicz. W 84. minucie dostał podanie od wspomnianego Paczyńskiego i pewnym uderzeniem pokonał golkipera Przemysława.

Oczywiście piłkarze z Poznania również próbowali swoich sił w ofensywie. Konstruowali ataki jednak zdecydowanie rzadziej niż Unici i nie potrafili ich sfinalizować. Dzięki temu Andrzej Budnik zachował czyste konto.

Unia Swarzędz – Przemysław Poznań 4:0 (2:0)

Bramki: zawodnik testowany (20′, 31′), Jan Paczyński (64′), Hubert Goncerzewicz (84′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Marcin Tomaszewski (46′ Aleksander Pawlak), zawodnik testowany (46′ Radosław Barabasz), Tomasz Neumann (46′ Filip Soboń), zawodnik testowany (46′ Patryk Pawłowski) – Mateusz Świergiel (46′ Jan Paczyński), Wojciech Antczak (46′ Paweł Koralewski), Mateusz Molewski (46′ Igor Jurga), zawodnik testowany (60′ Michał Przybyła), zawodnik testowany (46′ Filip Silski) – zawodnik testowany (70′ Hubert Goncerzewicz).