Unia czwarta w Pucharze Polski Kadetów

Zapaśnicy SKS-u z kolejnym w tym roku sukcesem. Trzech zawodników sekcji – Jakub Siemiński, Olaf Cierzniewski oraz Piotr Chełek wywalczyło dla klubu czwarte miejsce w Pucharze Polski Kadetów.

Pierwszy z wymienionych znacząco przyczynił się do tego sukcesu, ponieważ wygrał swoją kategorię wagową (do 110 kg). W finale popularny „Spejson” pokonał Jakuba Grabowskiego ze Śląska Wrocław.

Olaf Cierzniewski nie był wiele gorszy od kolegi z drużyny. Unita walczący w kategorii do 71 kilogramów dotarł do finału. Niestety po bardzo wyrównanym pojedynku przegrał z Kewinem Metelem z Olimpijczyka Kędzierzyn-Koźle 2:3.

Bardzo blisko podium był Piotr Chełek, który rywalizował w kategorii do 80 kilogramów. Przegrał walkę o brązowy medal z kolegą zza miedzy, Sebastianem Warchołem z Sobieskiego Poznań.

Takie wyniki dały „Dumie Swarzędza” w klasyfikacji drużynowej 13 punktów, co zagwarantowało 4. miejsce w stawce.  Warto zaznaczyć, że trzeci – Olimpijczyk Radom i druga – Unia Racibórz miały zaledwie jedno oczko więcej.