Twierdza Swarzędz upadła. Tarnovia lepsza od Unii

Podopieczni Jakuba Ostrowskiego przegrali u siebie po raz pierwszy w tym sezonie. Po wyrównanym meczu Tarnovia Tarnowo Podgórne pokonała Unię 2:1.

Pierwsze minuty niedzielnego widowiska to przede wszystkim gra w środku boisku bez klarownych sytuacji z obu stron. Dopiero w 10. minucie po rzucie różnym piłkę głową uderzył Krzysztof Stępiński, ale jeden z zawodników gości wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Tarnovia jedenaście minut później wywalczyła rzut wolny. Po dośrodkowaniu w pole karne Andrzej Budnik skoczył w powietrze, by wypiąstkować piłkę jak najdalej od bramki. Niestety poza futbolówką trafił także jednego z rywali i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Błażej Telichowski.

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 27. minucie Mateusz Świergiel został sfaulowany w polu karnym GKS-u i arbiter ponownie był zmuszony odgwizdać – drugi już tego dnia – rzut karny. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Tomasz Neumann. Po jego uderzeniu piłka odbiła się od słupka i wpadał do siatki. „Niebiesko-biali” poszli za ciosem tworząc liczne, podbramkowe sytuacje.

Po zmianie stron gra toczyła się głównie w środku pola. Z czasem coraz bardziej zaczęli przeważać przyjezdni. Zwłaszcza kiedy od 68. minuty Unici grali w dziesiątkę, po drugiej żółtej, a w efekcie czerwonej kartce dla Mikołaja Nowaka.

W 72. minucie widoczna dominacja została zamieniona na gola. Błażej Telichowski z lewej strony boiska dośrodkował na głowę Bartosza Ślusarskiego, a ten z łatwością skierował futbolówkę do siatki. Wynik 2:1 na korzyść zespołu gości utrzymał się do ostatniego gwizdka, mimo, że obie drużyny miały jeszcze swoje szanse.

Unia Swarzędz – Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:2 (1:1)

Bramki: Tomasz Neumann (28′ – z rzutu karnego) – Błażej Telichowski (22′ – z rzutu karnego), Bartosz Ślusarski (72′).

Unia: 1. Andrzej Budnik – 14. Patryk Pawłowski, 13. Tomasz Neumann, 17. Mikołaj Nowak, 6. Kamil Czaplicki – 20. Mikołaj Remlein (63′ 11. Dominik Nowacki), 7. Tomasz Węcławek, 8. Filip Soboń (78′ 19. Kamil Boruń) 16. Paweł Koralewski (63′ 5. Marcin Nowicki), 10. Mateusz Świergiel (86′ 4. Jakub Marzyński) – 9. Krzysztof Stępiński.

Tarnovia: 1. Jacek Brzuśkiewicz – 2. Mikołaj Nowak (75′ 20. Mateusz Koszek), 4. Maksymilian Jankowski, 5. Paweł Kowal, 6. Szymon Jerzewski, 8. Benjamin Bednarz (72′ 14. Maciej Frankowski), 9. Błażej Telichowski, 13. Adrian Kaliszan, 14. Marcin Mazurek, 15. Jakub Smura, 18. Bartosz Ślusarski (86′ 16. Bartosz Dylewski).

Czerwona kartka: Mikołaj Nowak (Unia Swarzędz – 68′).