Twierdza Kórnik niezdobyta. Remis z Kotwicą

Piłkarzom Unii Swarzędz nie udało się wygrać trzeci raz z rzędu. Punkty pogubili w Kórniku, remisując z tamtejszą Kotwicą 1:1.

Stadion przy ul. Leśnej przez jeszcze co najmniej tydzień pozostanie niezwyciężoną twierdzą. Choć zabrakło naprawdę niewiele, żeby swarzędzanie ją zdobyli. Na początku meczu przeważali kórniczanie. Efektem dominacji była bramka dla Kotwicy w 19. minucie spotkania. Wówczas Dawid Kowalewski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową skierował futbolówkę do siatki. Żeby tego było mało, chwilę później Tomasz Neumann odniósł kontuzję stawu kolanowego. W jego miejsce na boisku pojawił się Mikołaj Nowak, który wrócił do pierwszej drużyny Unii po urazie stawu skokowego. Po tej zmianie inicjatywę powoli przejmowali goście, ale nie przekładała się ona na klarowne i skuteczne sytuacje.

Druga odsłona także rozpoczęła się od mocnego akcentu kórniczan. W 52. minucie po faulu Kamila Czaplickiego sędzia z Niemiec odgwizdał rzut karny. Na szczęście jedenastkę obronił golkiper SKS-u – Dariusz Nowak. Osiem minut później bardzo groźną sytuację stworzył sobie Marek Gołembowski, który jednak, znajdując się blisko bramkarza Kotwicy, nieznacznie chybił. Natomiast w 80. minucie po ładnej akcji całego zespołu swoją szansę miał Dominik Nowacki. Niestety w tej akcji sam na sam Wojciech Fleischer okazał się być górą. Jednakże co się odwlecze, to nie uciecze. W doliczonym czasie gry Bartosz Żołądkiewicz dośrodkował w pole karne gospodarzy, a tam Krzysztof Stępiński z bliskiej odległości od bramki głową strzelił gola wyrównującego.

Kotwica Kórnik – Unia Swarzędz 1:1 (1:0)

Bramki: Dawid Kowalewski (19’) – Krzysztof Stępiński (93’)

Skład Unii: Dariusz Nowak – Kamil Czaplicki (70’ Filip Baranowski), Marek Gołembowski, Paweł Koralewski, Tomasz Neumann (20’ Mikołaj Nowak), Marcin Nowicki, Patryk Pawłowski, Filip Soboń, Krzysztof Stępiński, Tomasz Węcławek (46’ Dominik Nowacki), Bartosz Żołądkiewicz.