Przejdź do treści

Turniej o Złoty Strug za nami!

Ostatni weekend maja należał do 10-letnich piłkarzy (kat. Orlik E2), którzy w Swarzędzu rywalizowali w Turnieju o Złoty Strug im. Jerzego Bociana. Dwa dni zmagań, 100 zawodników i 164 zdobyte bramki podziwiała publiczność na boisku SCSiR oraz na żywo w internecie.

W pierwszej fazie turnieju rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Od początku na czoło wysunęła się Polonia Środa, która w sobotę nie straciła nawet bramki. W niedziele dokonano podzialu na grupę złotą i srebrną. Ostatecznie to właśnie orlicy ze Środy Wielkopolskiej cieszyli się ze zwycięstwa w Turnieju zabierając ze sobą Złoty Strug. Srebro zdobył Lech Poznań 2012, najniższe miejsce na podium zajął UKS Lider Swarzędz. W turnieju udział wzięły także: Chemik Moderator Bydgoszcz, Piast Kobylnica, Meblorz Swarzędz oraz gospodarze – Unia Swarzędz.

Indywidualne wyróżnienia otrzymali dwaj młodzi piłkarze Polonii Środa Wielkopolska: królem strzelców turnieju został Dominik Burchacki – zdobywca 17 bramek, a najlepszym bramkarzem – Wojciech Ratajczak. Turniej został zorganizowany dzięki wsparciu Gminy i Miasta Swarzędz oraz wielu życzliwych osób, na których ręce składamy słowa podziękowania. Miejmy nadzieję, że meblowe tradycje Swarzędza kultywowane dzięki Turniejowi o Złoty Strug wpiszą się na stałe do piłkarskiego kalendarza klubów z regionu jak i całej Polski.

Paweł Koralewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.