Przejdź do treści

Trampkarze na podium w Głuchołazach

​Na początku miesiąca (1-4 grudnia) piłkarze Unii z rocznika 2003 brali udział w ogólnopolskim turnieju w Głuchołazach. Wyjazd do województwa opolskiego okazał się sukcesem – swarzędzanie zajęli trzecie miejsce w rozgrywkach.

Zawody rozgrywane były na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Do Głuchołazów przyjechało osiem zespołów, które podzielono na dwie grupy po cztery drużyny. Podczas trzech dni rywalizacji „Duma Swarzędza” spędziła 300 minut na placu gry, trzy razy schodząc z niego zwycięsko, a dwukrotnie ulegając swoim rywalom.

SKS trafił do grupy B, gdzie przyszło mu grać z KKS ASPN Juwenta Starachowice, Hetmanem Włoszczowa oraz KS Chojniak Wienawa. Pierwszy z wymienionych był także pierwszym rywalem swarzędzan. Niestety futboliści KKS-u pokonali podopiecznych Wojciecha Niklausa 3:0. Później było już tylko lepiej, ponieważ pozostałe dwa mecze grupowe „niebiesko-biali” wygrali. Najpierw z Hetmanem 8:0, a potem z Chojniakiem 4:1.

Dzięki zdobyciu sześciu punktów w grupie SKS zajął drugą pozycję w stawce i awansował do półfinału. Tam trafił na triumfatora grupy A – GLKS Andrespolia, z którym przegrał 0:1. W spotkaniu o trzecie miejsce swarzędzanie ponownie zmierzyli się z Juventą. Tym razem jednak z lepszym skutkiem. Trampkarze „Dumy Swarzędza” zrewanżowali się za batalię w fazie grupowej i w meczu o brązowy medal odnieśli zwycięstwo po rzutach karnych (po regulaminowym czasie był wynik 1:1) nad zespołem z Starachowic.

Unię w Głuchołazach reprezentowali Robert Wysocki, Jakub Błachowicz, Jakub Uschller, Patryk Tonn, Adrian Chaliman, Patryk Leisiński, Franek Czoperski, Mateusz Halt, Olaf Zenker, Bartosz Wabiński, Cyprian Weckert, Miłosz Fliegier, Piotr Osiński, Michał Waźbiński, Boguś Czaczyk.

Gratulujemy całemu zespołowi i życzymy kolejnych sukcesów!

Jan Piechota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.