Przejdź do treści

Tomasz Bekas trenerem Unii Swarzędz

Do rozgrywek IV ligi w sezonie 2021/22 Unici przystąpią do gry pod wodzą nowego szkoleniowca. Został nim Tomasz Bekas.

Zanim 46-latek został trenerem, sam był piłkarzem. Karierę rozpoczynał w Lechu Poznań, w którego barwach rozegrał kilkadziesiąt spotkań w Ekstraklasie. Później przez wiele lat występował jako pomocnik głównie w klubach II-ligowych, m.in. w Zawiszy Bydgoszcz czy Warcie Poznań. Ostatnim klubem Tomasza Bekasa w seniorskiej przygodzie z piłką była III-ligowa Polonia Środa Wielkopolska. Po latach ponownie wrócił na boisko jednak już jako zawodnik oldbojów „Kolejorza”.

Nowy szkoleniowiec Unii pracę jako trener rozpoczął niemal od razu po zakończeniu kariery piłkarskiej. W listopadzie 2012 roku po raz ostatni wybiegł na boisko w koszulce średzkiej Polonii, a już w styczniu 2013 roku objął stery w IV-ligowej Wełnie Skoki. O ile w pierwszym sezonie na północy Wielkopolski trener Bekas nie zdołał uratować Wełny przed spadkiem, to w kolejnych rozgrywkach w zdecydowany sposób wprowadził swoich podopiecznych z powrotem do IV ligi. Klub ze Skoków wygrał wówczas 27 z 30 spotkań i zapewnił sobie awans z przewagą 21 punktów nad drugim zespołem w tabeli.

W lipcu 2014 roku został zatrudniony w III-ligowej Warcie Poznań, w której pracował do listopada 2016 roku. Zarówno w sezonie 2014/15, jak i 2015/16 zdobył z „Zielonymi” mistrzostwo ligi. Awans był możliwy jednak dopiero po wygraniu baraży, co drużynie z Dolnej Wildy udało się za drugim podejściem. W II lidze trener Tomasz Bekas poprowadził Wartę w 16 spotkaniach. Później wrócił do V-ligowej Wełny Skoki, z którą ponownie wywalczył promocję do IV ligi.

Kolejnym klubem, który podjął współpracę z 46-latkiem był III-ligowy Sokół Kleczew. W nim poznański szkoleniowiec pracował od lipca 2017 do czerwca 2018 roku i w tym czasie zdobył Puchar Polski na szczeblu okręgowym. Natomiast przez ostatnie trzy lata Tomasz Bekas trenował zawodników IV-ligowej Victorii Września.

Witamy w Swarzędzu i życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.