To był pogrom! Unia zmiażdżyła Luboński KS

Siódme zwycięstwo z rzędu w wykonaniu seniorskiej drużyny Unii Swarzędz było niezwykle okazałe. „Duma Swarzędza” wygrała z Lubońskim KS-em aż 14:0!

Od samego początku spotkania zespół Jakuba Ostrowskiego znacząco przeważał. Piłkarze Lubońskiego postawili autobus, przez który „niebiesko-białym” udawało się co chwilę przedzierać. Tworzyli akcję za akcją, ale dopiero w 17. minucie udało się zdobyć pierwszą bramkę. Po podaniu ze środka boiska do piłki dopadł Mateusz Świergiel i strzałem z końca pola karnego pokonał bramkarza gości. W 32. minucie Tomasz Węcławek, wykorzystując zagranie z boku boiska, z kilku metrów wpakował futbolówkę do siatki.

Niespełna dwie minuty później za sprawą Filipa Baranowskiego było już 3:0. „Baran” po dośrodkowaniu z rzutu różnego celnie głową skierował piłkę do kasty Lubońskiego. Przed przerwą padły jeszcze dwa gole. W 42. minucie Dominik Nowacki po rajdzie skrzydłem strzelił celnie w dolny róg bramki, nie dając żadnych szans Rafałowi Cendlakowi. Natomiast w 45. minucie po zamieszaniu w polu karnym gości Krzysztof Stępiński głową umieścił futbolówkę w siatce Lubońskiego.

W drugiej odsłonie pierwszy gol padł w 56. minucie. Wówczas bramkarz gości, chcąc wybić piłkę w głąb boiska, nabił Filipa Baranowskiego, a futbolówka od niego odbiła się na tyle szczęśliwie, że wpadła do siatki. Zaledwie cztery minuty później przed polem karnym piłka wpadła pod nogi Dominika Nowackiego, a ten zrobił z niej użytek oddając perfekcyjne uderzenie na kastę Lubońskiego. Na 8:0 rezultat poprawił Krzysztof Stępiński strzałem po ziemi na przeciw samego bramkarza.

Ten sam zawodnik strzelił także gole w 73. i 75. minucie. Trzy minuty potem Nowacki pięknie przelobował Cendlaka i mieliśmy 11:0. W 84. minucie do siatki gości trafił Maksymilian Myśliwec. Bylo to pierwsze ligowe trafienie tego zawodnika w IV-ligowej karierze. Dwie minuty później Stępiński ścigając się z bramkarzem przyjezdnych uprzedził golkipera zespołu z Lubonia i wbiegł z piłką do pustej bramki. Wynik ustalił niezawodny Marcin Nowicki. „Nowik” zdobył bramkę w trzeciej batalii z rzędu.

Unia Swarzędz – Luboński KS 14:0 (5:0)

Bramki: Mateusz Świergiel (17′), Tomasz Węcławek (32′), Filip Baranowski (34′, 56′), Dominik Nowacki (43′, 60′, 78′), Krzysztof Stępiński (45′, 68′, 73′, 75′, 86′), Maksymilian Myśliwiec (84′), Marcin Nowicki (90′).

Unia: 1. Dariusz Nowak – 6. Kamil Czaplicki, 8. Filip Soboń (63′ 14. Patryk Pawłowski), 18. Jakub Marzyński (56′ 16. Maksymilan Myśliwiec), 2. Daniel Brylewski – 11. Dominik Nowacki, 15. Marek Gołembowski, 23. Filip Baranowski, 7. Tomasz Węcławek (69′ 5. Marcin Nowicki), 10. Mateusz Świergiel – 9. Krzysztof Stępiński.

Luboński: 1. Rafał Cendlak – 10. Jacek Chromiński, 11. Jakub Jamrozik (81′ 13. Hubert Zdanowicz), 18. Kevin Kasztelan, 8. Patryk Piórkowski (25′ 14. Dawid Morysiak), 2. Damian Krzyżaniak, 19. Bartłomiej Lupka, 16. Paweł Polarczyk, 17. Damian Siejak, 4. Damian Wojtkowiak, 20. Jakub Idzikowski.