Przejdź do treści

Szymon Grzelak piłkarzem Unii

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu do gry w IV lidze w barwach Unii został zgłoszony postawny stoper. Jest nim 25-letni Szymon Grzelak.

Nowy Unita przez znakomitą większość swojej przygody z piłką był związany z Polonią Środa Wielkopolska. Jest wychowankiem tego klubu i reprezentował go zarówno w zespołach młodzieżowych, jak i seniorskich – pierwszej drużynie oraz rezerwach. Łącznie Grzelak rozegrał 31 meczów w III lidze i zdobył w niej dwie bramki.

Niestety w 2018 roku złapał kontuzję kolana, z którą zmagał się przez dłuższy okres. By móc piłkarsko się odbudować został wypożyczony do Kłosa Zaniemyśl. W klubie z klasy okręgowej 25-latek grał w ostatnich dwóch sezonach i był czołową postacią zespołu. Teraz już w pełni odbudowany formalnie opuszcza Polonię, gdzie na zasadzie transferu definitywnego przeszedł do swarzędzkiej Unii.

Warto dodać, że Szymon Grzelak poza karierą klubową ma za sobą także epizod w piłce reprezentacyjnej. Jako młody zawodnik dostał powołanie do kadry Polski do lat 18.

Witamy w zespole i życzymy powodzenia!

fot. Remik Błachnio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.