Przejdź do treści

Sześcioro sportowców Unii nagrodzonych przez burmistrza

Burmistrz Marian Szkudlarek uhonorował swarzędzkich sportowców za szczególne osiągnięcia w mijającym roku. W tym gronie nie mogło zabraknąć Unitów.

Włodarz miasta „podjął decyzję o przyznaniu trzydziestu pięciu nagród finansowych (w wysokości od sześciuset do dwóch tysięcy złotych) i dwudziestu czterech wyróżnień, związanych z otrzymaniem karnetów do Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji” – czytamy na oficjalnej stronie miasta.

Nagrody finansowe otrzymało pięciu zapaśników SKS: Piotr Chełek, Olaf Cierzniewski, Kacper Konczalik, Sebastian Nowicki oraz Jakub Siemiński. Chełek w 2021 roku zdobył cztery brązowe medale na trzech ważnych wydarzeniach (dwa na Mistrzostwach Polski juniorów w sumo, jeden na Mistrzostwach Polski kadetów, jeszcze podczas Pucharu Polski Juniorów). Cierzniewski również sięgnął po brąz, ale uczynił to w Pucharze Polski Kadetów.

Pozostali trzej zawodnicy – tak jak koledzy – także stawali na najniższym stopniu podium podczas ważnych zawodów. Konczalik w swojej kategorii wagowej zajął 3. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów. Nowicki wywalczył trzecią pozycję na Pucharze Polski Seniorów oraz na Mistrzostwach Polski Seniorów. Natomiast Siemiński był trzeci na Mistrzostwach Polski Juniorów (zarówno w stylu klasycznym, jak i wolnym), a także na Mistrzostwach Polski Seniorów.

Burmistrz Szkudlarek poza zapaśnikami wyróżnił też panią Danutę Kapturską – lekkoatletkę „Dumy Swarzędza”, która w minionym roku zdobywała medale na takich imprezach jak: 30. Halowe Mistrzostwa Polski Masters, 29. Mistrzostwa Polski Masters w wielobojach oraz 18. Mistrzostwa Polski w Rzutach Nietypowych.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

fot. Izabela Paprzycka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.