Przejdź do treści

Świetna gra Unitów. Gryf bez szans

„Duma Swarzędza” w kolejnym meczu z rzędu zaprezentowała się od bardzo dobrej strony. W szóstej kolejce III ligi zgarnęła komplet punktów, pokonując u siebie Gryf Wejherowo 4:1.

Klub z Kaszub na papierze wygląda na bardzo niebezpiecznego przeciwnika. Jeszcze w zeszłym sezonie Gryf uczestniczył bowiem w II-ligowych rozgrywkach. Również pod względem personaliów zespół z Wejherowa wzbudza szacunek rywali: trener Grzegorz Niciński czy napastnik Przemysław Trytko to nazwiska, które mówią same za siebie. Ostatecznie jednak okazało się, że nie taki Gryf straszny, jak go malują.

Choć trzeba przyznać, że lepiej w mecz weszli przyjezdni. Dowodem tego była bramka w 7. minucie wspomnianego wcześniej Trytki, który strzelił gola do pustej bramki po podaniu od kolegi. Piłkarze z Wejherowa przeważali jeszcze przez niespełna kwadrans, aż losy spotkania w swoje ręce wziął Mateusz Molewski.

Pomocnik Unii w 22. minucie gry rozpoczął rajd lewą stroną boiska, wyszedł naprzeciw bramkarza i zwieńczył swoją akcję pięknym strzałem po ziemi, po którym piłka zatrzepotała w siatce. Od tamtego momentu Unici zaczęli zyskiwać przewagę.

Kiedy wydawało się, że do przerwy będziemy mieli wynik 1:1, piłkarze Patryka Kniata wyszli na prowadzenie. W 44. minucie Molewski z lewej strony zagrał do Gerarda Pińczuka, a ten uderzeniem po ziemi pokonał golkipera gości.

Po zmianie stron sobotnie widowisko nieco się uspokoiło, ale nadal większych emocji kibicom dostarczali gospodarze. Stworzyli kilka ciekawych sytuacji, z których dwie wykorzystali. Pierwsza miała miejsce w 66. minucie. Bramkę głową zdobył Michał Przybyła. Idealnie dograł mu futbolówkę nie kto inny jak Mateusz Molewski.

Na 4:1 rezultat spotkania w 79. minucie główkując ustalił Tomasz Neumann. Dogrywał mu z rzutu rożnego Jan Paczyński.

Unia Swarzędz – Gryf Wejherowo 4:1 (2:1)

Bramki: Mateusz Molewski (22′), Gerard Pińczuk (44′), Michał Przybyła (66′), Tomasz Neumann (79′) – Przemysław Trytko (7′).

Skład Unii: Mateusz Filipowiak – Maksymilian Szwak, Tomasz Neumann, Filip Soboń, Patryk Pawłowski – Mateusz Molewski (73′ Jan Paczyński), Hubert Kisiel (83′ Paweł Koralewski), Radosław Barabasz, Gerard Pińczuk (82′ Marek Nyćkowiak), Kacper Magdziński (46′ Mateusz Świergiel) – Igor Jurga (46′ Michał Przybyła).