Świąteczny remis w meczu walki

Niezwykle zacięte były wielkosobotnie derby powiatu poznańskiego. Unia podzieliła się punktami z Huraganem Pobiedziska przy wyniku 1:1.

Spotkanie rozpoczęło się dość wcześnie, bo już o 11:00. Jak się później okazało, nie była to optymalna godzina dla zawodników obu drużyn. Dużo niedokładności i niewiele sytuacji podbramkowych – tym charakteryzowała się pierwsza część meczu. Gdy już pojawiały się jakieś sytuacje, to głównie kreowali je piłkarze Huraganu. Zwłaszcza pod koniec połowy byli bliscy trafienia, gdy po uderzeniu głową jednego z Huraganistów, Unici byli zmuszeni wybijać piłkę z linii bramkowej.

W przerwie trener Bekas zdecydował się na trzy zmiany w składzie, które pozytywnie wpłynęły na ofensywną grę swarzędzan. W miejsce Mikołaja Panowicza, Damiana Pawlaka i Huberta Kisiela, na boisku pojawili się Łukasz Zagdański, Witold Walkowiak oraz Wojciech Antczak. W 61. minucie Unici objęli prowadzenie. Bramkę uderzeniem głową zdobył Igor Jurga, który skrzętnie wykorzystał dośrodkowanie z boku boiska.

Niestety radość gospodarzy nie trwała długo. W 67. minucie Jakub Matusiak bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego umieścił piłkę w bramce Unii. Po wyrównaniu aż do ostatniego gwizdka oba zespoły wymieniały się ciosami. Ostatecznie jednak po żadnym z nich nie padła bramka.

Unia Swarzędz – Huragan Pobiedziska 1:1 (1:1)

Bramki: Igor Jurga (61′) – Jakub Matusiak (67′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Jakub Czapliński, Tomasz Neumann, Radosław Barabasz, Adrian Chopcia – Jan Paczyński, Igor Jurga, Hubert Kisiel (46′ Wojciech Antczak), Damian Pawlak (46′ Witold Walkowiak), Kamil Kanior (74′ Kacper Janik) – Mikołaj Panowicz (46′ Łukasz Zagdański).