Swarzędz odczarowany! Unia pokonała u siebie Jarotę

Ponad dwa miesiące przyszło czekać piłkarzom „Dumy Swarzędza” na domowe zwycięstwo. Unici okazali się lepsi od zawodników Jaroty Jarocin i wygrywając 2:1, przerwali tę niechlubną serię.

Podopieczni Tomasza Bekasa rozpoczęli sobotnie zawody w najgorszy możliwy sposób. Już w 4. minucie stracili bowiem bramkę. Po rzucie rożnym i zgraniu od kolegi, do siatki – uderzeniem głową – trafił Sebastian Kamiński. Ten sam zawodnik dał się gospodarzom we znaki cztery minuty później. Wówczas Kamiński wywalczył rzut karny dla swojej drużyny po faulu Adama Boruckiego. Do piłki na jedenastym metrze podszedł kapitan Jaroty, Piotr Skokowski i ustrzelił słupek.

W 24. minucie bramkę wyrównującą zdobył Michał Miller, który popisał się efektownym strzałem z powietrza. Dwanaście minut później mieliśmy już 2:1 dla Unii. Zawodnik przyjezdnych, Michał Grobelny zagrał ręką we własnym polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Rzut karny skrzętnie wykorzystał Borucki.

W drugiej połowie swarzędzanie byli stroną dominującą. Mimo iż jarocinianie próbowali zagrażać  bramce strzeżonej przez Andrzeja Budnika, to jednak Unici mieli klarowniejsze okazje. Zwłaszcza bliscy strzelenia gola byli Miller i Damian Pawlak, ale nie zdołali wykorzystać swoich sytuacji sam na sam.

Koniec końców do ostatniego gwizdka kibice nie zobaczyli już bramek i piłkarze trenera Bekasa mogli cieszyć się ze zdobycia trzech oczek. Za sprawą tej wygranej Unia awansowała z 10. na 9. miejsce w tabeli III ligi. O kolejną punktową zdobycz powalczy w przyszłą sobotę na wyjeździe z Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Unia Swarzędz – Jarota Jarocin 2:1 (2:1)

Bramki: Michał Miller (24′), Adam Borucki (36′ – z rzutu karnego) – Sebastian Kamiński (4′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Oskar Kozłowski (72′ Jakub Czapliński), Adam Borucki, Filip Soboń, Stanisław Jarysz – Patryk Pawłowski, Wojciech Antczak, Kacper Szymankiewicz (90′ Adrian Chopcia), Kamil Dałek, Jan Paczyński (72′ Marcin Szeibe) – Michał Miller (82′ Damian Pawlak).

Czerwona kartka: Marcin Maćkowiak (90′, Jarota).