Sukces Unitów w plebiscycie Mistrzowie Sportu

Kandydaci Unii Swarzędz zajęli bardzo wysokie miejsca w plebiscycie Mistrzowie Sportu 2017 organizowanym przez „Głos Wielkopolski”. Jakub Błachowicz był nawet o krok od awansu do wojewódzkiego etapu konkursu.

Kapitan zespołu Unii z rocznika 2003 startujący w kategorii „Sportowiec Junior Roku” otrzymał 480 głosów i długo utrzymywał się na pozycji lidera. Dopiero ostatniego dnia wyprzedził go triathlonista – Maksymilian Rybacki. Ostatecznie Błachowicz został więc drugim najlepszym młodym sportowcem w Powiecie Poznańskim.

Na podium znalazł się także Mikołaj Nowak, pomocnik drużyny seniorów zajął trzecią pozycję w kategorii „Sportowiec Senior Roku”. Nasz kandydat na „Trenera Roku” Wojciech Niklaus był szósty, a Unia walcząc o tytuł „Drużyny Roku” uplasowała się na 10. miejscu.

Dziękujemy wszystkim za SMS-y oddane na „niebiesko-białe” kandydatury!