Sparingowa wymiana ciosów na korzyść Unii

Piłkarze SKS nie ustają w aktywnych przygotowaniach do rundy rewanżowej III ligi. W środę rozegrali szósty mecz kontrolny, pokonując u siebie Victorię Września 2:1.

Unici rozpoczęli mecz z wrześnianami w fenomenalny sposób. Już w 2. minucie po podaniu z boku boiska od zawodnika testowanego piłkę do pustej bramki wpakował Marcin Szeibe.

Goście odpowiedzieli dziesięć minut później. Napastnik Victorii, Mikołaj Jankowski skrzętnie wykorzystał błąd niebiesko-białej defensywy i najpierw dopadł do futbolówki, a potem skierował ją de facto do „pustaka”. Do końca pierwszej połowy oba zespoły miały jeszcze swoje szanse, ale żadnej z nich nie wykorzystały.

Co nie udało się jednak przed przerwą, ziściło się po zmianie stron. W 48. minucie gola na wagę zwycięstwa strzelił Kamil Kanior, któremu dogrywał Ernest Korek.

Unia Swarzędz – Victoria Września 2:1 (1:1)

Bramki: Marcin Szeibe (2’), Ernest Korek (48’) – Mikołaj Jankowski (12’).

Wyjściowy skład Unii: Andrzej Budnik – Jakub Czapliński, zawodnik testowany, Tomasz Neumann, Adrian Chopcia, Patryk Pawłowski, Kamil Dałek, Kacper Szymankiewicz, Jan Paczyński, Marcin Szeibe, zawodnik testowany.

Zagrali także: Kamil Kanior, Adam Borucki, Filip Soboń, Stanisław Jarysz, Mateusz Maluśki, Ernest Korek, Witold Walkowiak, Michał Miller oraz zawodnik testowany.