Sparingowa kanonada Unitów

Pierwszy tydzień przygotowań do sezonu IV ligi podopieczni Tomasza Bekasa zakończyli wyjazdowym meczem towarzyskim. W Skokach pokonali lokalną Wełnę aż 8:0!

Swarzędzka nawałnica zaczęła napierać na bramkę rywala już w 2. minucie, kiedy to Mikołaj Łopatka oddał strzał minimalnie niecelny. Później i on i Gerard Pińczuk mieli swoje okazje sam na sam, jednak za każdym razem brakowało wykończenia. W 21. minucie na listę strzelców mógł się wpisać Igor Jurga, ale po jego uderzeniu głową futbolówka minęła słupek.

Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w 33. minucie. Wówczas Jurga zagrał do Łopatki, a ten w sytuacji sam na sam umieścił piłkę w siatce. Cztery minuty później było już 2:0. Tym razem gola strzelił Gerard Pińczuk po podaniu Patryka Pawłowskiego. W 41. minucie „Gery” – po zagraniu Jana Paczyńskiego – ponownie znalazł drogę do bramki rywala.

Im bliżej było końca pierwszej połowy, tym stawała się ona ciekawsza. W 44. minucie w polu karnym Wełny sfaulowany został Pińczuk i sędzia wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Radosław Barabasz, ale niestety przestrzelił. Jeszcze przed przerwą prowadzenie Unitów na 4:0 podwyższył Nikodem Jacek, który popisał się ładnym strzałem.

W drugiej połowie mecz wyglądał bardzo podobnie. „Duma Swarzędza” regularnie niepokoiła defensywę Wełny, a gospodarze robili wszystko, by wyjść z opałów. Jak się później okazało, to piłkarze Unii kilka razy zaskoczyli przeciwników. W 58. minucie Jakub Uschler podał piłkę do zawodnika testowanego, który zmienił wynik meczu, strzelając piątego gola dla swarzędzan w tym spotkaniu.

Kolejne bramki padały kolejno w 62., 75. i 88. minucie. Pierwsza i trzecia to „dzieła” zawodników testowanych. Natomiast drugą z wymienionych uderzeniem głową po dośrodkowaniu Marka Nyćkowiaka zdobył Filip Soboń.  Ostatecznie więc mecz zakończył się wynikiem 8:0 na korzyść przyjezdnych. Warto podkreślić, że zwycięstwo mogło być znacznie okazalsze. Poza wspomnianymi sytuacjami z pierwszej połowy po zmianie stron swoje okazje mieli jeszcze Nyćkowiak i Uschler, ale nie zamienili ich na bramki.

Wełna Skoki – Unia Swarzędz 0:8 (0:4)

Bramki: Mikołaj Łopatka (33′), Gerard Pińczuk (37′, 41′), Nikodem Jacek (45′), zawodnicy testowani (58′, 62′ i 88′), Filip Soboń (75′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Igor Jurga, Filip Soboń, Radosław Barabasz – zawodnik testowany, Patryk Pawłowski, Wojciech Antczak, Nikodem Jacek, Gerard Pińczuk, Jan Paczyński – Mikołaj Łopatka.

Zagrali również: Marek Nyćkowiak, Jakub Uschler i zawodnicy testowani.