Solidna gra, pozytywny wynik. Unia pokonała Tarnovię

Przygoda „Dumy Swarzędza” w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim trwa w najlepsze. W ćwierćfinale rozrywek wygrała na wyjeździe z IV-ligową Tarnovią Tarnowo Podgórne 2:0.

W pierwszej połowie Unici przyjęli rolę agresora, zaś gospodarze obrońcy. Ostatecznie lepiej ze swoich zadań wywiązali się podopieczni Tomasza Bekasa, którzy po dwóch poprzeczkach (Miller i Czapliński) znaleźli drogę do bramki. W 35. minucie głową piłkę do siatki skierował Adrian Chopcia. Natomiast asystę zanotował Jan Paczyński.

Po zmianie stron nadal swarzędzanie śmielej sobie poczynali pod bramką przeciwnika. Choć trzeba przyznać, że zawodnicy Tarnovii również sukcesywnie szukali szans z kontrataków.  Skuteczniejsi okazali się jednak przyjezdni. W 59. minucie Kacper Szymankiewicz strzałem z dystansu podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 2:0.

Gdy wydawało się, że już nic nie może zagrozić Unitom i bez stresu zachowają wywalczoną przewagę, to w 68. minucie Jakub Czapliński obejrzał czerwoną kartkę i jego koledzy zmuszeni byli grać w osłabieniu.

Same okoliczności wykluczenia „Czapli” z gry były bardzo nietypowe. Wahadłowy SKS miał zostać bowiem zmieniony za Witolda Walkowiaka, ale zaczął zbiegać z boiska w stronę ławki rezerwowych, do której miał dalej niż do linii po drugiej stronie. Arbiter zawodów potraktował to jako grę na czas i ukarał Czaplińskiego żółtą kartką, a z racji tego, że 27-latek miał już na koncie upomnienie, to dołożył czerwoną.

W doliczonym czasie gry Adam Borucki stanął przed szansą wpisania się na listę strzelców. Niestety piłka, którą uderzył z rzutu wolnego odbiła się od słupka. Tym samym środowa batalia zakończyła się wygraną gości 2:0 i Unia awansowała do półfinału wielkopolskiego Pucharu Polski. W 1/2 finału zmierzy się z IV-ligowym LKS Gołuchów.

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Unia Swarzędz 0:2 (0:1)

Bramki: Adrian Chopcia (35’), Kacper Szymankiewicz (59’).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Jakub Czapliński, Eryk Marcinkowski, Filip Soboń, Stanisław Jarysz (46’ Kacper Szymankiewicz), Jan Paczyński (90’ Maksymilian Czerwiński) – Adrian Chopcia (87’ Witold Walkowiak), Adam Borucki, Mateusz Maluśki (82’ Wojciech Antczak), Marcin Szeibe (68’ Patryk Pawłowski) – Michał Miller (86’ Antoni Kuźnik).

Czerwona kartka: Jakub Czapliński (68’ – Unia).