Przejdź do treści

Sokół zbyt mocny. Unia przegrała finał Pucharu Polski

Droga piłkarzy „Dumy Swarzędza” po Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim przebiegała wzorowo aż do ostatniego meczu. W nim Unici przegrali w Kleczewie z tamtejszym Sokołem 0:2.

Gospodarze od początku przejęli boiskową inicjatywę. W 13. minucie Michał Zimmer znalazł się w sytuacji sam na sam, ale Mateusz Kustosz wyszedł z tej akcji obronną ręką.

Niestety kilkadziesiąt sekund później wspomniany Kustosz musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Wówczas zamieszanie w polu karnym Unii wykorzystał Krystian Pawlak, który strzałem z powietrza wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Utrata gola nie spowodowała u swarzędzan wewnętrznej przemiany. Nadal to Sokół wiódł prym, raz po raz konstruując niebezpieczne sytuacje.

W 37. minucie podopieczni trenera Cichosa stanęli przed szansą na podwyższenie prowadzenia. Eryk Marcinkowski zagrał ręką we własnym polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Tomasz Kowalczuk i… Kustosz wybronił jego uderzenie.

W drugiej połowie niebiesko-biali zaczęli grać odważniej w ataku. Wprowadzeni po przerwie Witold Walkowiak i Jakub Czapliński od razu rzucili się do odrabiania strat. Na ich nieszczęście zanim zdążyli zaznaczyć na boisku swoją obecność, Unia straciła drugą bramkę. Jej autorem został Michał Zimmer, który zaliczył trafienie po uderzeniu głową.

Mimo dwubramkowej straty futboliści SKS nie poddawali się. Często dośrodkowywali piłkę w pole karne Sokoła, czasem uderzali z dystansu, ale za każdym razem bez efektu w postaci gola.

Z czasem kleczewianie coraz bardziej cofali się do defensywy, a przyjezdni coraz śmielej nacierali. Niemniej ostatecznie kibice aż do ostatniego gwizdka arbitra nie zobaczyli już żadnej bramki w tym spotkaniu.

Sokół Kleczew – Unia Swarzędz 2:0 (1:0)

Bramki: Krystian Pawlak (14’), Michał Zimmer (50’).

Skład Unii: Mateusz Kustosz – Jan Paczyński, Eryk Marcinkowski (84’ Antoni Kuźnik), Filip Soboń, Tomasz Neumann (53’ Stanisław Jarysz), Patryk Pawłowski – Adrian Chopcia (76’ Kacper Szymankiewicz), Adam Borucki (81’ Kamil Dałek), Mateusz Maluśki (46’ Jakub Czapliński), Marcin Szeibe (46’ Witold Walkowiak) – Michał Miller.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.