Słabe zakończenie sezonu. Unia gorsza od Pogoni

Podopieczni Pawła Boryczki przegrali ostatni mecz w rozgrywkach. Ponieśli u siebie porażkę z Pogonią Nowe Skalmierzyce 1:3.

Goście bardzo szybko wyszli na prowadzenie. W 10. minucie Dawid Kuczyński wykorzystał zamieszanie pod bramką Unii i umieścił piłkę w siatce. Swarzędzanie odpowiedzieli po siedmiu minutach. Wówczas po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową strzelił gola Gerard Pińczuk.

Później Pogoń dwukrotnie była bliska tego, by znowu wygrywać. W 19. minucie jeden z zawodników przyjezdnych trafił w poprzeczkę, a w 35. minucie w słupek. Ostatecznie jednak do przerwy utrzymał się remis.

W drugiej połowie klub z Nowych Skalmierzyc nadal był stroną tworzącą niebezpieczniejsze sytuacje. W 55. minucie po rzucie rożnym głową futbolówkę do siatki skierował Adam Majewski. Ten sam zawodnik w końcówce meczu ustalił rezultat spotkania na 3:1 dla Pogoni.

Unia Swarzędz – Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:3 (1:1)

Bramki: Gerard Pińczuk (17′) – Dawid Kuczyński (10′), Adam Majewski (55′, 89′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Kamil Czaplicki, Nikoloz Kajaia, Paweł Koralewski, Tomasz Węcławek (63′ Piotr Babuszkiewicz) – Mateusz Świergiel (75′ Jakub Błachowicz), Gerard Pińczuk, Mikołaj Nowak, Mateusz Świergiel – Marcin Nowicki (75′ Marceli Michalski), Hubert Goncerzewicz (46′ Dominik Nowacki).