Przejdź do treści

Skrzaty zagrają dla Krystiana

W drugą niedzielę maja w Swarzędzu będzie miał miejsce wyjątkowy turniej charytatywny. Młodzi piłkarze z rocznika 2012 w ramach „Szyba Cup” zagrają dla kontuzjowanego Krystiana Antczaka.

Jest 9 marca około godziny 14:30, w Swarzędzu trwa druga połowa meczu IV ligi pomiędzy Unią Swarzędz a LKS-em Gołuchów. W jednej z akcji Krystian Antczak zderza się z bramkarzem rywali i doznaje groźnej kontuzji prawej nogi. Karetka zabiera go do szpitala.

Spełnia się najgorszy z możliwych scenariuszy. Złamana kość strzałkowa i trzy zerwane więzadła pilnie wymagają kosztownej operacji. Koledzy z drużyny tworzą internetową zbiórkę i w 10 dni gromadzą niemal 19 tysięcy złotych. Operacja się udaje, teraz przed Krystianem długa i kosztowna rehabilitacja.

I właśnie na ten cel będą zbierane pieniądze podczas „Szyba Cup”. Podczas turnieju będzie można nabywać cegiełki w cenie 10 złotych za sztukę. Spośród cegiełek zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody, m.in. gadżety Lecha Poznań i Unii Swarzędz (w tym koszulki z podpisami obu drużyn) czy vouchery na treningi indywidualne w Fabryce Piłkarzy.

Krystian Antczak to znana postać w lokalnym środowisku piłkarskim. Były zawodnik Lecha Poznań, SKS 13 Poznań oraz IKP Olimpia Poznań. W przeszłości młodzieżowy reprezentant Polski do lat 19 i 21. „Szyba” jest również futsalistą. Może pochwalić się występami w angielskim FS Derby czy grą z orzełkiem na piersi w seniorskiej kadrze.

Przyjdź, kup cegiełkę (albo cały stos cegiełek!) i pomóż wrócić Krystianowi na boisko!

Jan Piechota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.