Skromne zwycięstwo w Trzemesznie

Swarzędzanie wygrali trzeci mecz z rzędu. Tym razem po bramce Tomasza Neumanna z rzutu karnego okazali się lepsi od Zjednoczonych Trzemeszno.

Unici weszli w spotkanie pewni siebie. Od pierwszej minuty walczyli o każdą piłkę stosując wysoki pressing. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 15. minucie jeden z zawodników gospodarzy sfalował w polu karnym kapitana SKS-u – Mateusza Świergiela i sędzia wskazał na wapno. Z jedenastu metrów celnym strzałem piłkę w siatce umieścił Tomasz Neumann.

Po tym jak „Duma Swarzędza” wyszła na prowadzenie, ligowa batalia stała się nieco bezbarwna.  Zjednoczeni próbowali co prawda konstruować sytuacje, ale żadnej z nich nie zamienili na bramkę i do przerwy było 1:0 dla Unii.

W drugiej odsłonie klub z powiatu gnieźnieńskiego postawił wszystko na jedną kartę przeprowadzając zmasowane ataki. Przyjezdni dali się nieco zepchnąć do obrony, próbując swoich sił z kontrataków.

„Niebiesko-biali” czterokrotnie zagrozili trzemeszeńskiej defensywie. W trzech akcjach główną rolę odegrał Krzysztof Stępiński, a w jednej Tomasz Neumann. Niestety w żadnej nie udało się strzelić drugiego gola. Tym samym mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem swarzędzkiej Unii.

Zjednoczeni Trzemeszno – Unia Swarzędz 0:1 (0:1)

Bramka: Tomasz Neumann (16′ – z rzutu karnego).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Marcin Nowicki, Kamil Czaplicki (80′ Filip Soboń), Tomasz Węcławek (65′ Krzysztof Stępiński), Mateusz Świergiel, Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski, Gerard Pińczuk, Paweł Koralewski, Mikołaj Kistowski, Piotr Babuszkiewicz (60′ Hubert Goncerzewicz).