Skromne zwycięstwo nad GKS Dopiewo

Po dwóch spotkaniach bez zwycięstwa w końcu zdobywamy komplet punktów. Swarzędzanie w ósmej kolejce IV ligi wygrali w Dopiewie z tamtejszym GKS-em 1:0.

Podopieczni Jakuba Ostrowskiego grali o wiele lepiej niż tydzień temu, wówczas przegrali niespodziewanie z GLKS Wysoka 1:3. W meczu z Gminnym Klubem Sportowym zupełnie nie było widać, że drużyna ze Swarzędza w dwóch ostatnich kolejkach zdobyła zaledwie jedno oczko.

Od pierwszego gwizdka swarzędzanie przejęli inicjatywę na boisku. W 38. minucie masowe ataki przyniosły pożądany efekt. Właśnie wtedy Krzysztof Stępiński crossowym podaniem wypuścił Bartosza Żołądkiewicza na akcję sam na sam, a ten pewnie pokonał bramkarza, dając prowadzenie Unii.

Na kolejne stuprocentowe sytuacje dla SKS-u musieliśmy czekać do drugiej połowy. W 65. minucie naprzeciw golkipera z Dopiewa z piłką biegł Kamil Boruń, niestety tym razem górą okazał się bramkarz gospodarzy. Później swoją szansę miał także Paweł Koralewski, ale mając przed sobą pustą bramkę nieznacznie chybił, uderzając koło słupka.

Warto zaznaczyć, że w potyczce z GKS-em przez około 12 minut swarzędzanie musieli grać w osłabieniu. Strzelec jedynej bramki w meczu otrzymał bowiem – po zdobyciu dwóch żółtych kartoników – czerwoną kartkę.

W niedzielne popołudnie w barwach Unii zadebiutował młody pomocnik – Maksymilian Myśliwiec. Zawodnik ten dołączył do zespołu w mijającym tygodniu.

GKS Dopiewo – Unia Swarzędz 0:1 (0:1)

Bramka: Bartosz Żołądkiewicz (38′)

Skład Unii: Andrzej Budnik – Tomasz Neumann, Jakub Dohnal, Mikołaj Nowak, Marcin Nowicki – Kamil Czaplicki (77′ Patryk Pawłowski), Filip Soboń (90’+5′ Maksymilian Myśliwiec), Paweł Koralewski, Kamil Boruń (90’+5′ Filip Baranowski), Krzysztof Stępiński (65′ Tomasz Węcławek) – Bartosz Żołądkiewicz.

Czerwona kartka: Bartosz Żołądkiewicz (83′ – za dwie żółte kartki)