Przejdź do treści

Sebastian Nowicki trzeci na Mistrzostwach Polski Juniorów!

W sobotę 24 marca w Raciborzu odbyła się najważniejsza impreza krajowa w grupie juniorów w zapasach w stylu klasycznym – Mistrzostwa Polski. Sebastian Nowicki w kategorii do 60 kilogramów wywalczył brązowy medal.

Pierwsze dwa pojedynki wygrał na przewagę techniczną kolejno z Michałem Karecińskim (Pogoń Ruda Śląska), następnie z Michałem Twardowskim (AKS Piotrków Trybunalski).

W półfinale zmierzył się z Cezarym Nowakiem (Orlik Wierzbica), niestety przegrywając ten pojedynek. Czarek i Sebastian to koledzy z reprezentacji Polski. Dwa tygodnie temu na turnieju w Czechach w ich pojedynku górą był Sebastian, tym razem się nie udało.

Nowicki wygrywał zdecydowanie walkę o brązowy medal z Michałem Biskupskim z Chełma. Dzięki temu nadal pozostaje w walce o wyjazd na Mistrzostwa Europy i  Mistrzostwa Świata. Są jeszcze dwa turnieje zagraniczne przed kadrowiczami, które będą liczyć się do rywalizacji o wyjazd i reprezentowanie na imprezie mistrzowskiej poza krajem.

Po zmianie kategorii wagowej na wyższą, nie udało się obronić tytułu Mistrza Polski Juniorów z zeszłego roku. Cały czas najlepszy zapaśnik „Dumy Swarzędza” pozostaje w założonym planie treningowym i będzie walczył o wyjazd na ME czy MŚ.

Piotr Leonarczyk ocenia bardzo pozytywnie walki Sebastiana: – Zabrakło trochę szczęścia w półfinale, ale trenujemy ciężko dalej. Taki jest sport, ale jeszcze dużo przed nami – mówił trener zapaśników Unii.

Grzegorz Mazurek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.