Sebastian Nowicki ósmy na Mistrzostwach Europy Juniorów!

Zawodnik Unii znalazł się w ścisłej czołówce młodych zapaśników ze Starego Kontynentu. Sebastian Nowicki zajął 8. miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w Rzymie!

Reprezentant Polski ze Swarzędza walczył w zapasach w stylu klasycznym w kategorii do 60 kilogramów. Na początku, w rundzie eliminacyjnej, zmierzył się z Grekiem – Kyriakosem Zournatsidisem (ostatecznie zakończył zawody na 14. pozycji), którego pokonał 12:3.

W 1/8 finału rywalem Sebastiana był Abu Muslim Aptievitch Amaev. Rosjanin odniósł pewne zwycięstwo nad Unitą 8:0. Oznaczało to, że Nowicki ma jeszcze szanse na brązowy medal, ale tylko wtedy kiedy Amaev trafi do finału, a on sam wygra repasaże.

Pierwszy wymóg udało się spełnić: o złoty krążek pogromca polskiego zapaśnika powalczył z Niemcem – Andrejem Gincem. Niestety w repasażach Sebastian Nowicki przegrał z Iraklim Dzimistarishvilim (Gruzin) 0:8 i ostatecznie siłacz ze Swarzędza zakończył turniej na 8. miejscu.