Przejdź do treści

Puchar Polski: W środę mecz z Sucharami

W najbliższą środę Unia rozpocznie rywalizację w tegorocznej edycji okręgowego Pucharu Polski. Pierwszym rywalem swarzędzan będzie drużyna Sucharów Suchy Las.

SKS udział w rozgrywkach – jako klub z IV ligi – zaczyna od III rundy, czyli 1/32 finału. W losowaniu, które miało miejsce 9 września w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, piłkarze ze Swarzędza trafili na TMS Suchary Suchy Las.

Suchary od sezonu 2009/10 grają w A-klasie. Zaś samo Towarzystwo Młodzieży Sportowej zostało utworzone w 1995 roku. Zespół z Suchego Lasu zyskał dużą popularność zimą 2015 roku dzięki akcji #WyzwanieSucharów. Wówczas kibice TMS-u zaproponowali piłkarzom Lecha Poznań rozegranie sparingu, dzięki któremu lechici mieliby okazję się odblokować. Przypomnijmy, że wtedy Kolejorz od dłuższego czasu nie mógł strzelić bramki w ekstraklasie.

Jednakże swoją grą w okręgowym Pucharze Polski Suchary nie przysparzają sobie wielkiej popularności, w poprzednich rozgrywkach swoją przygodę z OKP zakończyli w II rundzie, przegrywając 2:3 z KS Sękowo. Natomiast swarzędzanie w sezonie 2015/16 doszli do IV rundy (1/16 finału) ulegając tam Lubońskiemu KS-owi 0:1.

Mecz rozpocznie się o 18:30 w Suchym Lesie.

Jan Piechota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.