Przejdź do treści

Puchar jest nasz!

W sobotę odbył się kolejny Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz, a zarazem Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w zapasach. W zawodach najlepsza okazała się Unia!

Na matach w Swarzędzu rywalizowało 170 zawodników z 16 klubów, w tym m.in. kluby z poza Wielkopolski (Warszawa, Gdańsk, Kartuzy, Żukowo, Miastko oraz ekipa z Kaliningradu – Rosja). Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Patron Turnieju – Burmistrz Swarzędza – Marian Szkudlarek.

Podczas otwarcia trenerzy i zawodnicy Unii Swarzędz wręczyli nową klubową koszulkę trenerowi Zdzisławowi Schneider. Była to o tyle miła niespodzianka dla trenera, gdyż na koszulce znajduje się podobizna Schneidra oraz napis: „Zdzisław Schneider team”. W ten sposób podkreślono, że mimo, iż trener już nie pracuje na macie w Unii, zawodnicy i cały klub pamiętają o nim.
Ponadto trener Piotr Leonarczyk w imieniu trenerów Unii wręczył Sebastianowi Nowickiemu dyplom gratulacyjny za wybitne osiągnięcia na arenie krajowej i międzynarodowej.

Zawodnicy i zawodniczki Unii zaprezentowali się przed publicznością znakomicie i drużynowo zwyciężyli rywalizację. Okazały puchar Burmistrza zostaje w Swarzędzu.

Klasyfikacja drużynowa wyglądała następująco:

1. Swarzędzki Klub Sportowy UNIA
2. Klub Sportowy Sobieski Poznań
3. Cartusia Kartuzy
4. Husarz Gniezno
5.Tęcza Środa Wielkopolska
6. Morena Żukowo
7. ZKS Miastko
8. Granica Gdańsk
9. Talent Białołęka Warszawa

16. UKS Koło Warszawa

Bardzo liczna drużyna Unii (startowało aż 30 zawodników i 3 zawodniczki) wywalczyła mnóstwo medali:

Złote medale i puchary wywalczyli:

Ania Starszak
Patryk Krobski
Michał Kałużny
Nicholas Kempiński
Alex Mendel
Olaf Cierzniewski
Piotr Chełek
Sebastian Nowicki
Jakub Siemiński

Srebrne medale wywalczyli:

Gabrysia Kordus
Kacper Konczalik

Brązowe medale wywalczyli:

Marysia Marciniak
Alex Szatkowski
Olgierd Nowicki
Albert Tylski
Mateusz Wierzbiński
Michał Gracz

Trenerzy: Piotr Leonarczyk, Norbert Nogaj, Grzegorz Mazurek

Bardzo dobra postawa naszych zawodników zaowocowała aż 9 złotymi, 2 srebrnymi i 6 brązowymi medalami. Nie wszystkim udało się wywalczyć miejsce na podium, ale można było zobaczyć jedność drużyny ze Swarzędza. Młodzi zapaśnicy dopingowali swoich kolegów i koleżanki i cieszyli się wspólnie z każdego zwycięstwa. Każda wygrana walka na tych zawodach to dobry wynik, bo konkurencja była ogromna i łatwych walk nie było – podsumowuje trener Piotr Leonarczyk.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom:

Urzędowi Miasta i Gminy Swarzędz, dzięki dotacji z urzędu trenujemy przez cały rok, w trzech grupach wiekowych oraz startujemy w zawodach w całym kraju

Firmom Extreme Hobby i Net Media Art, za ufundowanie pięknych koszulek i kostiumów zapaśniczych wysokiej jakości, w których cała Unia prezentuje się doskonale.

Firmom Tulplast, Dynamix Logistics, Zakład Usługowy Kempiński oraz Kancelaria Prawna Anna Tylska – za całoroczne wsparcie sekcji zapaśniczej

a także firmom, dzięki którym ufundowano piękne puchary za zdobycie złotego medalu oraz nagrody rzeczowe dla wszystkich medalistów turnieju w Swarzędzu:

Fotografia Remik Błachnio, Greenbud Development, SwarzedzNews, Orchidea Kosmetyka Ewelina Błachnio

DZIĘKUJEMY – bez Was nie byłoby Sekcji Zapaśniczej Unii Swarzędz!

Fotorelacja z tego wydarzenia dostępna jest TUTAJ.

Grzegorz Mazurek

fot. Remik Błachnio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.