Przybyła show i ciężki bój z Pogonią

Zawodnicy III-ligowej drużyny Unii rozegrali w sobotę odpowiednio siódmy i ósmy sparing w kończącym się okresie przygotowawczym. Najpierw wygrali z Drużyną Wiary Lecha 4:1, a potem zremisowali z Pogonią Nowe Skalmierzyce 0:0.

Różnica dwóch lig pomiędzy „Dumą Swarzędza” a DWL była widoczna od pierwszej minuty. Podopieczni Patryka Kniata tworzyli mnóstwo sytuacji ofensywnych, rzadko przepuszczając rywali pod własną bramkę. Niestety o ile minięcie linii obrony poznaniaków nie stanowiło dla Unitów wyzwania, tak pokonanie bramkarza Wiary Lecha było już trudniejszym zadaniem. Gdyby nie wysoka dyspozycja golkipera gości mecz mógłby zakończyć się dwucyfrowym zwycięstwem SKS.

Ostatecznie swarzędzka nawała przedostała się skutecznie do bramki DWL czterokrotnie. Rezultat spotkania otworzył w 21. minucie Michał Przybyła i ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie w 55. minucie. Trzy minuty później było już 3:0, tym razem po trafieniu Pawła Bednarskiego. Ostatni gol dla Unii był dziełem Krzysztofa Wolkiewicza, który wpakował futbolówkę do siatki w 82. minucie. Przyjezdni zdobyli bramkę w sytuacji sam na sam, która miała miejsce w 65. minucie. Warto dodać, że autor dwóch pierwszych goli – Michał Przybyła w sumie czterokrotnie pokonał bramkarza gości, ale dwóch trafień arbiter nie uznał.

Unia Swarzędz – Drużyna Wiary Lecha 4:1 (1:0)

Bramki dla Unii: Michał Przybyła (21′, 55′), Paweł Bednarski (58′), Krzysztof Wolkiewicz (82′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Kamil Gowarzewski, Paweł Koralewski, Filip Soboń, Paweł Bednarski, Igor Jurga, Gerard Pińczuk, Krzysztof Wolkiewicz, Marek Nyćkowiak, Jakub Uschler, Michał Przybyła (60′ Mikołaj Łopatka).

Nieco ponad kwadrans po zakończeniu pierwszego sobotniego sparingu na boisko ze sztuczną nawierzchnią w Swarzędzu wybiegli futboliści Pogoni Nowe Skalmierzyce. Zawodników z południa Wielkopolski od pierwszej minuty charakteryzowało niezwykłe zaangażowanie w mecz. Konstruowali liczne sytuacje, grając z Unią jak równy z równym. Były nawet momenty, w których to lider IV ligi posiadał niewielką przewagę.

Niemniej Unici przez cały mecz prezentowali nienaganną kulturę gry, która okazała się być kluczowa w odpieraniu ataków Pogoni. Umiejętnie rozkładając siły piłkarze trenera Kniata wykazali się większą roztropnością. Aż do ostatniego gwizdka mieli bowiem energię, by realizować założenia taktyczne. Tego zabrakło zawodnikom z Nowych Skalmierzyc, którzy pod koniec spotkania, gdy już odstawali kondycyjnie, ratowali się faulami. Ostatecznie jednak żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Unia Swarzędz – Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:0 (0:0)

Skład Unii: Mateusz Filipowiak – Patryk Pawłowski, Tomasz Neumann, Radosław Barabasz, Kacper Janik, Wojciech Antczak, Hubert Kisiel, Jan Paczyński, Mateusz Molewski, Mateusz Roszak, Dawid Kaczmarek (75′ Marek Nyćkowiak).