Przekonująca wygrana z Iskrą

„Duma Swarzędza” wróciła na właściwe tory. W 1/16 finału wielkopolskiego Pucharu Polski bez większych problemów pokonała na wyjeździe Iskrę Szydłowo 4:0.

Unici od samego początku ruszyli do ataku. Już w 10. minucie wyszli na prowadzenie. Rezultat spotkania otworzył Adam Borucki, który skrzętnie wykorzystał zagranie Witolda Walkowiaka. W 36. minucie padła druga bramka dla swarzędzan. Tym razem do siatki trafił Michał Miller, a asystę przy tym trafieniu zaliczył Borucki.

Po zmianie stron zawodnicy trenera Bekasa nadal byli aktywni w ofensywie. W efekcie już w 47. minucie gola na 3:0 strzelił Ernest Korek. Chwiłę później pojawiła się szansa na kolejne trafienie. Jeden z rywali sfaulował we własnym polu karnym Patryka Pawłowskiego i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki na jedenastym metrze podszedł Kacper Szymankiewicz i niestety jego próbę wybronił golkiper Iskry – Kamil Czapla.

Kropkę nad „i” dwanaście minut przed końcem postawił Kamil Kanior. Popularny „Kaniorek” pięknym strzałem z dystansu zdjął przysłowiową „pajęczynę” z okienka bramki rywali. Warto dodać, że podczas tego meczu szansę oficjalnego debiutu otrzymali czterej młodzi zawodnicy – Maksymilian Czerwiński, Adrian Chudzicki, Norbert Ratajczyk oraz Jakub Łukaszewski.

W 1/8 finału wielkopolskiego Pucharu Polski Unia zagra o awans do ćwierćfinału z Kotwicą Kórnik. Wstępnie mecz ma się odbyć 1 maja w Kórniku.

Iskra Szydłowo – Unia Swarzędz 0:4 (0:2)

Bramki: Adama Borucki (10′), Michał Miller (36′), Ernest Korek (47′), Kamil Kanior (78′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Jan Paczyński (61′ Jakub Czapliński), Adrian Chopcia, Filip Soboń, Eryk Marcinkowski (73′ Adrian Chudzicki), Patryk Pawłowski (51′ Kamil Kanior) – Kacper Szymankiewicz (73′ Norbert Ratajczyk), Adam Borucki (80′ Jakub Łukaszewski), Ernest Korek (73′ Maksymilian Czerwiński), Witold Walkowiak – Michał Miller (61′ Antoni Kuźnik).