Przejdź do treści

Przegląd młodzieży [9 maja – 15 maja]

W pierwszy weekend maja zagrało sześć drużyn młodzieżowych Unii. Zachęcamy do lektury!

F2 Żak (2009) – IV liga okręgowa Grupa 4 (RW): Unia Swarzędz zagrała z SF Luboń, Kadetem Koziegłowy, Victorią Wysogotowo i Talentem Poznań

Na początku maja odbył się trzeci mini-turniej adeptów futbolu z rocznika 2009. Sobotnie zawody były o tyle ważne, że zostały rozegrane w Swarzędzu. Chłopcy jak zwykle czerpali wiele radości z wspólnej rywalizacji.

Żaki przegrały z Kadetem Koziegłowy 1:2, zremisowały z Talentem Poznań i SF Luboń i odniosły zwycięstwo nad Victorią Wysogotowo 3:0.

Warto odnotować, że był to dotychczas najlepszy występ SKS-u zarówno pod względem ilości zdobytych punktów, jaki i pod względem poziomu gry.

E2 Orlik (2007) – II liga okręgowa: 1920 Mosina – Unia Swarzędz 1:11 (1:6)

W niedziele zawodnicy Mateusza Świergiela zagrali z zespołem 1920 Mosina. Warto zaznaczyć, że na mecz pojechało aż 13 chłopców i połowa z nich to zawodnicy, którzy nie mają okazji co tydzień brać udziału w lidze WZPN. Dla połowy zawodników był to debiut w tej rundzie. Spisali się bardzo dobrze wygrywając aż 11:1. Strzelanie dla Unii rozpoczął Kacper Bandura (najlepszy strzelec drużyny), następnie trafiali do bramki: Krygowski, Śliwiński, Kędzia, Zawadzki, Anastaziak i Andrzejewski. Bardzo dobrze wychodziło „niebiesko-białym” budowanie gry od tyłu oraz gra na 2-3 kontakty. Cieszy fakt, że strzelone bramki rozkładają się na bardzo dużą ilość zawodników.

Bramki: Bandura x2 (Kubiak), Krygowski x2 (Rozynek, Kubiak), Śliwiński (Bandura), Anastaziak x2 (Śliwiński), Andrzejewski x2 (Anastaziak), Kędzia (Krygowski), Zawadzki (Kozłowski).

 

  1. E1 Orlik (2006) – III liga okręgowa Grupa 1 (RW): KS Łopuchowo – Unia Swarzędz 7:7 (2:5)

O meczu można przeczytać tu.

 

D2 Młodzik (2005) – II liga okręgowa: Unia Swarzędz – Suchary Suchy Las 0:3

W niedzielę drużyna z rocznika 2005 przegrała z Sucharami Suchy Las 0:3. Mecz był wyrównany, jednak błędy gospodarzy zdecydowały o porażce.

– Mógłbym się pokusić o stwierdzenie, że byliśmy stroną przeważającą, ale to groźne kontry zespołu z Suchego Lasu ustaliły wynik spotkania – powiedział po ostatnim gwizdku trener Krzysztof Stępiński.

 

D1 Młodzik (2004) – I liga okręgowa: SP Szamotuły – Unia Swarzędz 0:2 (0:2)

Młodzicy wrócili z Szamotuł z kompletem punktów, wygrywając tam z zespołem SPN Szamotuły 2:0. W pierwszej połowie swojego pierwszego gola w tym sezonie strzelił Mateusz Cupryniak, dzięki czemu piłkarze Filipa Malickiego wyszli na prowadzenie w tym meczu. Drugą bramkę w tych 30 minutach po składnej akcji zdobył Kacper Rozenkowski (asysta Krajewski). Mimo dobrych okazji do podwyższenia wyniku spotkanie zakończyło się tylko na dwóch trafieniach „Dumy Swarzędza”. Dzięki bardzo dobrej organizacji wszystkich zawodników, wysokiego pressingu oraz interwencji bramkarza SKS-u udało się zachować czyste konto.

Wyjściowy skład Unii: Kędzia – Cupryniak, Ostrowski, Żak – Janik, Bartkiewicz – Duda, Rozenkowski – Krajewski.

C2 Trampkarz (2003) – II liga okręgowa: Wełna Rogoźno – Unia Swarzędz 1:0

Trampkarze odnieśli drugą porażkę w rundzie rewanżowej, tym razem na wyjeździe z Wełną Rogoźno 0:1. Było to najsłabsze wiosenne spotkanie podopiecznych Wojciecha Niklausa.  Duża ilość fauli i chaotyczność akcji gości spowodowały, że nie udało się strzelić nawet jednego gola.

– Mimo porażki nadal jesteśmy w grze o promocje i tylko od nas zależy jak potoczą sie dalsze losy gry o awans – podkreślił trener Niklaus.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.