Przejdź do treści

Przegląd młodzieży [6 czerwca – 12 czerwca]

Rozgrywki drużyn młodzieżowych zbliżają sie ku końcowi. Zapraszamy do lektury najnowszego przeglądu młodzieży!

F2 Żak (2009) – IV liga okręgowa Grupa 4 (RW): Unia Swarzędz zagrała z SF Luboń, Kadetem Koziegłowy, Victorią Wysogotowo i Talentem Poznań

Najmłodsi piłkarze swarzędzkiej Unii rozegrali ostatnią ligową kolejkę. Był to bardzo dobry występ małych Unitów, bowiem zdobyli oni sześć punktów. Ostatecznie reprezentanci SKS-u uplasowali się na 4. pozycji w stawce.

– Cieszy duży postęp. Z kolejki na kolejkę nasza gra wyglądała coraz płynniej i z optymizmem czekamy na kolejny sezon! – powiedział po piłkarskiej rywalizacji trener Wojciech Niklaus.

Wyniki:

z Victorią Wysogotowo 5:0;

z Talentem Poznań 2:0;

z Kadetem Koziegłowy 0:2;

z SF Luboń 0:2.

 

 

E2 Orlik (2007) – II liga okręgowa: Dyskobolia Grodzisk Wlkp. – Unia Swarzędz 1:8 (0:1); Liga Mistrzów Koziołka

O wysokim zwycięstwie ligowym i kolejnych dobrych spotkaniach w Lidze Mistrzów Koziołka można przeczytać TUTAJ.

 

E1 Orlik (2006) – III liga okręgowa Grupa 1 (RW): Nielba Wągrowiec – Unia Swarzędz 7:3; Liga Mistrzów Koziołka

O poczynianiach podopiecznych Pawła Koralewskiego można przeczytać TUTAJ.

 

D2 Młodzik (2005) – II liga okręgowa: Unia Swarzędz – SF Luboń 2:2; Liga Mistrzów Koziołka

Niedzielnej batalia piłkarzy Krzysztofa Stępińskiego zakończyła się remisem z SF Luboń 2:2. Do przerwy gospodarze przegrywali 0:2, ale udało się „niebiesko-białym” odrobić straty w drugiej częsci meczu.

Gra zespołu z Lubonia sprowadzała się do wybijania piłki i przeprowadzania groźnych kontr, z których to dwie zakończyły się bramkami dla przeciwnika.

W szeregach Unii znowu raziła nieskuteczność, ale dwie sytuacje udało się na szczęście wykorzystać.

W Lidze Koziołka piłkarze „Dumy Swarzędza” wygrali jeden mecz oraz dwa spotkania przegrali. Dzięki takim wynikom zajęli 3. miejsce w tabeli grupy złotej! W najbliższą sobotę zostanie rozegrany ostatni odcinek tych rozgrywek, czyli Puchar Koziołka.

 

C2 Trampkarz (2003) – II liga okręgowa: Unia Swarzędz – Sparta Oborniki 4:3 (2:2)

W ostatnim spotkaniu trampkarze Unii wygrali z zespołem Sparty Oborniki 4:3. Co ciekawe było to szóste spotkanie u siebie i zarazem szóste zakończone zwycięstwem na własznym terenie!

Mecz nie zaczął się najlepiej dla swarzędzan, ponieważ po trzydziestu sekundach zawodnicy Wojciecha Niklausa przegrywali 0:1. Ostatecznie do przerwy utrzymał się wynik 2:2.

Po zmianie stron Unici zdominowali rywala w środkowej strefie. Kreowali sytuacje za sytuacją, ale udało się wykorzystać tylko dwie z nich, wychodząc na prowadzenie 4:2. Goście zdołali tylko odrobić jedną bramkę i spotkanie zakończyło się rezultatem 4:3.

Bramki: Jakub Błachowicz (x3), Miłosz Fliegier.

Kadra: Kędzia, Wysocki, Waźbiński, Lesiński Filip i Patryk, Kochanowski, Czoperski, Halt, Chaliman, Błachowicz, Rychlewicz, Fliegier, Uschler, Czaczyk, Olejnik,  Tonn, ,Kroczek,Wajdzik.

 

A1 Junior – I liga wojewódzka: Jarota Jarocin – Unia Swarzędz 2:1

Od początku spotkania gospodarze ruszyli do ataku, jednak to Unitom po stałym fragmencie gry udało się wyjść na prowadzenie. Korzystny wynik dla gości utrzymał się do przerwy.

W drugiej odsłonie piłkarze Jaroty szybko wyrównali, a potem dołożyli drugie trafienie. Niemniej Swarzędzanie nie poddawali się i stworzyli kilka dogodnych sytuacji bramkowych.

– Do Swarzędza wracamy bez punktów, jednak głowy możemy mieć podniesione i z optymizmem spoglądać na dwa ostatnie spotkania sezonu – mówił po ostatnim gwizdku drugi trener drużyny Rafał Budnik.

Skład: Tomaszewski – Ratajczak (70′ Hoffman), Janicki, Kistowski (89′ Rzepka), Przybylak (65′ Marzec), Nowicki (72′ Matuszak), Wojciechowski, Weiss, Remlein, Hawryluk, Olejnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.