Przejdź do treści

Przegląd młodzieży [5 października – 10 października]

W pierwszy weekend października młodzieżowe drużyny Unii odniosły bardzo dobre wyniki. Niektóre roczniki w efekcie niesprzyjających warunków atmosferycznych nie miała jednak szansy zaprezentowania swoich umiejętności.

Rocznik 2007: Unia Swarzędz – Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 9:6 / Liga Mistrzów Koziołka

W lidze adepci futbolu wygrali z Dyskobolią Grodzisk Wlkp. 9-6. Mecz nie należał do najlepszych w wykonaniu Swarzędzan, przeciwnik zaatakował wysokim pressingiem i chłopcy mieli problemy z otwarciem gry.

Podopieczni Mateusza Świergiela grający tego weekendu na boisku przy Rondo Śródce wygrali dwa mecze i jeden zremisowali. Pokonali zespół Orlika Poznań oraz UKS Lusowo, kolejno 3-0 i 4-2. Zremisowali z obecnym vice liderem UKS Śrem 1-1.

– Bardzo jestem zadowolony z minionego weekendu. Wiem, nad czym trzeba popracować, co poprawić, a co udoskonalić. Od poniedziałku bierzemy się do pracy. – powiedział po spotkaniach trener rocznika 2007 Mateusz Świergiel.

Rocznik 2006: Unia Swarzędz – Phytopharm Klęka 4:5 / Liga Mistrzów Koziołka

Na orliku w Paczkowie swarzędzanie podjęli zespół Phytopharm Klęka. Do przerwy, po świetnym początku, prowadzili 4:2. W drugiej połowie do głosu doszli goście, strzelając trzy bramki z rzędu. Mimo niekorzystnego wyniku zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

W Lidze Mistrzów Koziołka wyniki były lepsze. Młodzi futboliści zremisowali 1:1 z TMS Suchary Suchy Las, taki sam wynik padł w meczu z Lusowem oraz wygrali 1:0 z UKS Jedynka Luboń.

Rocznik 2005

W tym tygodniu mecz rocznika 2005 został odwołany i przełożony na 13.11.2016

Rocznik 2004: SMP Szamotuły – Unia Swarzędz 3:2

Przeciwnik wykorzystał nieporadność SKS-u, zaraz na początku spotkania i dość szybko wynik meczu się otworzył. Później padła druga bramka. Wynik do przerwy w pełni odzwierciedlał przebieg gry. Po zmianie stron obraz gry całkowicie się odmienił. Mimo, że w drugiej połowie byliśmy stroną przeważającą, to po kontrataku drużyna z Szamotuł zdobyła trzecią bramkę. Zawodnicy SMP skupili się na rozbijaniu naszych akcji. Przewaga była duża, akcji sporo, doskonale spisywał się bramkarz gospodarzy. Niestety udało się odrobić tylko dwie bramki i rocznik 2004 musiał uznać wyższość rywala.

Rocznik 2003: Warta Śrem – Unia Swarzędz 1:4

W kolejnym meczu ligowym zawodnicy z rocznika 2003 udali się na do Śremu, gdzie gładko pokonali Wartę 4:1.

Junior młodszy: Unia Swarzędz – Warta Sieraków 12:0

Wynik mówi sam za siebie. Swarzędzanie z roczników 2001 i 2002 byli po prostu o wiele lepsi od swojego rywala przez cały mecz. Żałować można jedynie zmarnowanego karnego.

Junior starszy: Mieszko Gniezno – Unia Swarzędz 1:0

W środę juniorzy starsi SKS-u zmierzyli się w Gnieźnie z tamtejszym Mieszkiem. Obie drużyny miały swoje sytuacje, ale to akcje gospodarzy były bardziej klarowne. Nieporadność w ataku zakończyła się stratą bramki ze stałego fragmentu gry i mecz zakończył się porażką 0:1.

Natomiast derby z Liderem zaplanowane na sobotę zostały odwołane i przełożone na 19 października.