Przejdź do treści

Przegląd młodzieży [30 maja – 5 czerwca]

W ostatni weekend maja młodzieżowe drużyny Unii osiągały różne wyniki. Były spektakularne zwycięstwa, ale był także porażki. Zapraszamy do lektury Przeglądu młodzieży!

F1 Żak (2008) – II liga okręgowa Grupa 3 (RW): Unia Swarzędz zagrała z Polonią Środa Wielkopolska, Wielkopolską Akademią Piłkarską i Orlikiem Kaźmierz; Liga Mistrzów Koziołka

Kolejny aktywny weekend za żakami starszymi Unii. W rozgrywkach WZPN piłkarze Tomasza Klepacza pokonali Polonię Środa Wielkopolska 4:0, wygrali 1:0 z Wielkopolską Akademią Piłkarską oraz zremisowali z Orlikiem Kaźmierz 1:1. We wszystkich meczach stworzyli sobie bardzo dużo sytuacji bramkowych i przeważali nad zespołami przeciwników. Za tydzień Unici rozegrają ostatni turniej w Swarzędzu. Obecnie zajmują 2. miejsce w ligowej tabeli.

Natomiast w Koziołku udało się osiągnąć historyczny awans! W zeszłym tygodniu swarzędzanie zapewnili sobie awans do Złotej Grupy w Lidze Mistrzów Koziołka, zajmując 2 miejsce w stawce 8 zespołów. W minioną sobotę, w rundzie finałowej, rozegrali pierwsze mecze w tej grupie: wygrali z Orlikiem Poznań 2:1 oraz przegrali z Koziołkiem Poznań 1:0 i z UKS Śrem 3:0. Za tydzień rewanże i póki co zajmują 2. miejsce razem z Koziołkiem. Gratulacje dla chłopaków!

Warto dodać, iż tego dnia Unię reprezentowało w sumie 22 zawodników. Cieszy wysoka frekwencja na treningach oraz duże zaangażowanie podczas meczó1) (zarówno dzieci jak i rodziców).

Bramki zdobywali: Jakub Łysoń i Mikołaj Wójtowicz w Lidze Mistrzów Koziołka oraz Filip Borysow 2, Dawid Kucharczak Jan Chaliman i Oskar Gatkowski w lidze WZPN.

 

E2 Orlik (2007) – II liga okręgowa: Unia Swarzędz – Korona Zakrzewo 14:2 (8:0); Szkoła Futbolu Luboń – Unia Swarzędz 4:6 (1:2); Liga Mistrzów Koziołka

W ostatnich bataliach „niebiesko-biali” z rocznika 2007 grali fenomenalnie W pięciu spotkaniach Unici nie przegrali żadnego meczu.

Więcej o meczach w lidze WZPN można przeczytać TUTAJ.

Więcej o spotkaniach w Lidze Mistrzów Koziołka można natomiast przeczytać TUTAJ.

 

E1 Orlik (2006) – III liga okręgowa Grupa 1 (RW): Unia Swarzędz – Pelikan Niechanowo 7:2; Liga Mistrzów Koziołka

Orlicy SKS-u pod wodzą Pawła Koralewskiego wygrali w lidze WZPN z Pelikanem Niechanowa 7:2. W Lidze Mistrzów Koziołka także udało odnieść się dobre wyniki. Dwa z trzech spotkań zakończyły się zwycięstwem swarzędzan.

Więcej o meczach TUTAJ.

 

D1 Młodzik (2004) – I liga okręgowa: NAP Nowy Tomyśl – Unia Swarzędz 2:1

Podopieczni Filipa Malickiego mimo dobrej gry przegrali z NAP Nowy Tomyśl 1:2.

Więcej o meczu TUTAJ.

 

C2 Trampkarz (2003) – II liga okręgowa: Chrobry Poznań – Unia Swarzędz 2:2

Trampkarze Unii po raz pierwszy w bieżącym sezonie podzielili się punktami. Zremisowali z Chrobrym Poznań 2:2.

– Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu, ale cieszy punkt i gra do końca o zwycięstwo – mówił po ostatnim gwizdku trener Wojciech Niklaus – Mimo prowadzenia gospodarzy 2:0 nie poddaliśmy i wyszarpaliśmy punkt – zakończył.

Bramki: Bogusław Czaczyk i Miłosz Fliegier.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.