Przegląd młodzieży [25 października – 31 października]

Młodzieżowe drużyny Unii rozgrywają ostatnie mecze przed zimową przerwą. Jak zwykle z różnym skutkiem.

Żak F1  – Grupa 7 (2008): Unia Swarzędz – Junior Koziegłowy 2:0

Lech Poznań – Unia Swarzędz 4:0

Unia Swarzędz – Poznaniak Poznań 0:0

Żaki w miniony weekend zagrali ostatni (już czwarty) mini-turniej w ramach rozgrywek WZPN. W sumie podopieczni Tomasza Klepacza odnieśli pięć zwycięstw, pięciokrotnie zremisowali i dwa razy przegrali. Zdobyli 18 punktów (czyli tyle samo co Lech Poznań i Poznaniak Poznań) i strzelili 19 goli, tracąc przy tym 13. Najwięcej bramek zdobył Dawid Kucharczak – 7, Filip Borysow – 4 oraz Oskar Gatkowski i Jasiu Głowacki po trzy.

Orlik E2 – II Liga Okręgowa (2007): Rzemieślnik Kwilcz – Unia Swarzędz 2:13 (0:5)

W sobotnim meczu ligowym szansę dostali chłopcy, którzy na co dzień występowali w rozgrywkach Koziołka. Po całkowitej dominacji na boisku piłkarze Mateusza Świergla wygrali z Rzemieślnikiem Kwilcz aż 13-2. Wart uwagi jest fakt, że po trzech perfekcyjnie wykonanych rzutach rożnych przez Kacpra Bandure, Bartek Anastaziak zdobył trzy bramki głową. Dzięki zwycięstwu orliki utrzymują pozycję lidera w rozgrywkach.

Bramki dla Unii: Anastaziak x4, Bandura x2, Śliwiński x2, Połczyński, Kochanowski, Żak, bramka samobójcza.

Orlik E1 – III Liga Okręgowa Grupa 2 (2006): Kotwica Kórnik – Unia Swarzedz 10:1 (6:1)

Zawodnicy Unii w meczu z niepokonaną Kotwicą Kórnik wykazali się ambicją i odwagą. Młodzi futboliści ze Swarzędza – mimo przewagi gospodarzy – potrafili stwarzać stuprocentowe sytuacje bramkowe. Niestety szwankowała skuteczność. Jednak postawa podopiecznych Pawła Koralewskiego z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Bramka dla Unii: Jorge Rodriguez

Młodzik D2 – II Liga Okręgowa (2005): SF Luboń – Unia Swarzędz 3:2 (3:0)

Po słabej pierwszej połowie młodzicy przegrywali aż 3-0. W drugiej części meczu piłkarze Krzysztofa Stępińskiego zagrali o wiele lepiej. Udało im się jednak odrobić tylko dwie bramki.

– To naszej drużynie należało się zwycięstwo. Wykreowaliśmy sobie bowiem mnóstwo  groźnych sytuacji. – podsumował spotkanie trener Stępiński.

Bramki dla Unii: Kuba Łukaszewski oraz Olek Głowacki.

Młodzik D1 – I Liga Okręgowa (2004): Unia Swarzędz – NAP Nowy Tomyśl 2:1 (2:1)

Spotkanie było szybkie i obydwa zespoły grały ciekawy mecz. Wszyscy zawodnicy Unii walczyli o każdą piłkę, poświęcając się dla dobra zespołu. Nasza drużyna stworzyła sobie więcej sytuacji bramkowych, dzielnie blokując dostępu do swojego pola karnego. Zdecydowanym punktem, decydującym o końcowym rezultacie, było zaangażowanie wszystkich zawodników w grę defensywną. Pierwszą bramkę, w akcji sam na sam, zdobył Bartosz Duda, który wykorzystał błąd naszych gości. Później drużyna z Nowego Tomyśla ruszyła do ataków i doprowadziła do remisu. Mecz od tego momentu jeszcze bardziej się wyrównał, ale tempo przebiegu gry dalej było wysokie. Wyszliśmy na prowadzenie po rzucie rożnym właśnie. Kacper Rozenkowski doskonale dośrodkował w pole karne, w którym   świetnie odnalazł się Kacper Janik, zdobywając bardzo ładną bramkę po strzale głową. Po zmianie stron mecz nadal był wyrównany, sytuacji nie było już jednak tak dużo, jak w pierwszej połowie.

Skład Unii: Jakub Kędzia, Patryk Jankowski, Olaf Żak, Kacper Janik, Kacper Rozenkowski, Mateusz Bartkiewicz, Bartosz Duda, Oliwier Krajewski, Maciej Głowiński, Mateusz Brożyński i Eryk Błażejak.

Młodzik D1 – III Liga Okręgowa Grupa 1 (2004): Unia II Swarzędz – Polonia II Środa Wielkopolska 1:1 (0:0)

Gra swarzędzan była zdecydowanie lepsza, niż pokazuje wynik. Widać było zgranie, poparte dużym zaangażowaniem i poświęceniem, dzięki czemu kibice, którzy byli obecni na stadionie na pewno byli zadowoleni z widowiska, jakie sprezentowali im zawodnicy obydwu drużyn. Goście zaatakowali groźnie dosłownie dwa razy i w jednej z tych akcji zdobyli bramkę. Nie mając nic do stracenia, młodzicy przeszli z ustawienia 4-3-1 na bardziej ofensywne: 3-5-1. Zmiana ta zaowocowała golem, który strzelił… piłkarz Polonii po rzucie rożnym. Na pochwałę zasłużył cały nasz zespół, który zagrał po prostu bardzo dobry mecz.

Skład Unii: Piotr Załęski, Mateusz Cupryniak, Mateusz Brożyński, Adam Połczyński, Mateusz Bogusławski, Maciej Głowiński, Michał Mendzelewski, Maksymilian Stefański, Bartosz Ostrowski, Mateusz Matuszak i Piotr Bukowski.

Trampkarz C2 – II Liga Okręgowa (2003): Sparta Oborniki – Unia Swarzędz 0:3 – walkower

Czwartkowy mecz był ważny dla układu tabeli. Spotkały się bowiem trzecia z czwartą drużyną w stawce. Pierwsza połowa przebiegła w dość spokojnej atmosferze. Sparta otworzyła wynik już w piątej minucie. Piłkarze Wojciecha Niklausa mimo gry pod wiatr stworzyli kilka sytuacji, z czego dwie zamienili na bramki i do przerwy było 2:1. Po zmianie stron i przeprowadzeniu dwóch zmian swarzędzanom grało się jeszcze łatwiej, w drugiej odsłonie biegli już z wiatrem. W 60. minucie trampkarze ze Swarzędza prowadzili już 5:1. Kiedy było już 5:2 podczas rajdu Kuby Błachowicza jeden z piłkarzy gospodarzy przerwał jego rajd ostrym faulem.  Sytuacja ta zakończyła się zamieszaniem, po którym sędzie wyrzucił z boiska dwóch zawodników gospodarzy oraz Adriana z Unii. Mimo czerwonej kartki jeden z piłkarzy zespołu z Obornik po wznowieniu gry nadal przebywał na boisku. Arbiter zauważył to i kazał opusić temu zawodnikowi plac gry. Wówczas trener Sparty nie wytrzymał, nakazując swoim podpopiecznym opuszczenie boiska.

– Zespół gospodarzy ewidentnie nie wytrzymał presji. Zapomniał o sportowym duchu walki i grze do końca. Wynik zaś zostanie zweryfikowany jako walkower na naszą korzysć. Jedyne, co mi pozostało, to przeprosić rezerwowych, którzy w tych okolicznościach nie zdążyli pograć i podziękować zawodnikom, którzy wytrzymali ciśnienie i pokazali wyższość na boisku. – podsumował boiskowe zmagania szkoleniowiec Niklaus.

Skład Unii: Błachowicz, Wysocki, Lesiński.P, Wajdzik, Jankowski, Uschller, Fliegier, Rychlewicz, Tonn , Halt, Chaliman, Czoperski, Waźbiński, Bogucki, Zenker, Wabiśki, Nicolas.

Junior Młodszy B2 – II Liga Okręgowa: NAP Nowy Tomyśl – Unia Swarzędz 1:2 (1:1)

W meczu z NAP trener Artur Klemes testował nowe ustawienia drużyny, a także sprawdzał zawodników na nowych pozycjach. Strata bramki już w piątej minucie meczu spowodowała bałagan w obronie swarzędzan. Przed przerwą udało się jednak wyrównać. W drugiej odsłonie spotkania po zmianie ustawienia i wprowadzeniu piłkarzy z ławki juniorzy młodsi Unii grali praktycznie tylko na połowie przeciwnika. Po objęciu prowadzenia przez futbolistów Unii gra zaostrzyła się. Wygrana umacnia SKS na pozycji lidera rozgrywek.

Junior Starszy A1 – I Liga Wojewódzka: Kotwica Kórnik – Unia Swarzędz 5:0 (3:0)

Juniorzy starsi SKS-u zagrali w Kórniku bardzo słaby mecz. Proste błędy w wyprowadzaniu piłki spowodowały liczne sytuacje dla gospodarzy, które kórniczanie bezlitośnie wykorzystali.

Skład Unii: Tomasz Tomaszewski – Piotr Babuszkiewicz, Krystian Czudziński, Kacper Janicki, Daniel Przybylak, Mateusz Nowicki, Mikołaj Kistowski, Patryk Piasek, Mikołaj Hawryluk, Marek Olejnik, Paweł Wojciechowski.

Rezerwowi: Karol Karpik – Hubert Meller, Franciszek Wajdzik, Wojciech Schrodter, Michał Hoffmann, Szymon Domżalski, Kamil Barczak.