Przegląd młodzieży [25 kwietnia – 1 maja]

Kolejny aktywny weekend w wykonaniu młodzieży Unii. Zapraszamy do lektury najnowszego Przeglądu!

F1 Żak (2008) – Liga Mistrzów Koziołka

W minioną sobotę żaki rozegrały kolejną rundę Ligi Mistrzów Koziołka. Jak zwykle rywalizowali w trzech meczach. Tym razem podopieczni Tomasza Klepacza zanotowali jedną wygraną, jeden remis i raz przegrali. Zwyciężyli nad UKS-em Lusowo 2:1 i z tym samem zespołem odnieśli porażkę 0:3. Natomiast podzieli się punktami ze Stoperem Poznań, remisując 1:1.

Chłopcy po meczach nie byli zadowoleni, ale jednocześnie z uśmiechem podkreślili, że zostawiają siły na przyszły weekend, gdyż czeka ich dwudniowy turniej Pomartech Cup. W nadchodzących zawodach wystąpi 32 zespoły z całej Polski oraz drużyny z Niemiec, Szkocji, Rosji i Litwy.

Bramki dla Unii zdobyli: Dawid Kucharczak x2 oraz Igor Pytlik.

E2 Orlik (2007) – II liga okręgowa: Junior Koziegłowy – Unia Swarzędz 4:14 (1:8); Liga Mistrzów Koziołka

W niedzielę piłkarze Mateusza Świergiela rozegrali bardzo dobre spotkanie z drużyną Juniora Koziegłowy.

– Wyszliśmy na ten mecz bez stresu, nerwów, pewni siebie i swoich umiejętności. Pokazaliśmy, że jesteśmy najlepszą drużyną w lidze strzelając tego dnia przeciwnikowi 14 bramek tracąc przy tym 4 – stwierdził trener Świergiel.

Sytuacje bramkowe tworzone przez swarzędzan mogły się podobać. Szybka gra na jeden, dwa kontakty sprawiała, że przeciwnik nie nadążał za „Dumą Swarzędza”. C

– Cały czas robimy duże postępy, a to najważniejsze. Widać, że wszystko w tym zespole jest w jak najlepszym porządku – skwitował szkoleniowiec.

Bramki dla Unii: Zawadzki x4 (Śliwiński x3, Krygowski), Anastaziak x4 (Bandura x3, Ciesielczyk), Kozłowski (Anastaziak), Krygowski, Śliwiński (Kędzia).

Natomiast w Lidze Mistrzów Koziołka nie poszło już tak dobrze. W pierwszym meczu SKS zmierzył się z KSS Da Vinci – aktualnym liderem tabeli. Mimo sytuacje po stronie „niebiesko-białych” polegli 0:3, tracąc bramki po indywidualnych błędach w wyprowadzaniu piłki. W tym spotkaniu występowało wiele niedokładności po obu stronach, walka toczyła się głównie w środkowej części boiska.

W kolejnym spotkaniu tego dnia Unici podejmowaliśmy zespół z Suchego Lasu. Swarzędzanie początkowo przegrywał 0:3, jednak chłopcy wzięli się za odrabianie strat, i wynik zmienił się na 4:3. Widać było poprawę w grze zawodników w porównaniu do pierwszego meczu. Dużo składnych akcji, wykorzystywane sytuacje. W ostatnich minutach spotkania po zamieszaniu pod bramką zawodnicy Unii stracili jednak gola na 4:4 i musieli zadowolić się remisem. Brawa dla chłopców za odrobienie straty trzech bramek.

W ostatniej batalii osłabieni brakiem trzech zawodników, SKS zagrał z drużyną Orlika Poznań. Chłopcy grali bez żadnych zmian, co wykorzystała drużyna przeciwna. W tym spotkaniu, tak samo jak w pierwszym występowało wiele niedokładności. Orlicy Unii oddali tylko jeden strzał na bramkę rywali. Zespół Orlika Poznań prezentował się w tym meczu bardzo dobrze i nie pozwolił chłopakom ze Swarzędza na zbyt wiele.

Unia Swarzędz II – KSS Da Vinci 0:3

Suchary Suchy Las – Unia Swarzędz II 4:4

Bramki: Czarnecki x2 (Chełmicki, Rogalski), Chełmicki (Czarnecki), Kochanowski (Rozynek).

Unia Swarzędz II – Orlik Poznań 0:3

E1 Orlik (2006) – III liga okręgowa Grupa 1 (RW): Pelikan Niechanowo 1:5 Unia Swarzędz 1:5 (1:1); Liga Mistrzów Koziołka

Pierwszy wyjazd piłkarzy z rocznika 2006 zakończył się efektownym zwycięstwem. Zawodnicy SKS-u pod okiem trenera Darka Nowaka udali się do Cielimowa, gdzie zmierzyliśmy się z Pelikanem Niechanowo. Początek był dość niemrawy. Jako pierwsi przyjezdni stracili bramką, ale przed przerwę udało się wyrównać. Po raz kolejny Unici zagraliśmy dużo lepiej drugą odsłonę spotkania. Swoją wyższość swarzędzanie udowodnili strzelając kolejne cztery gole. Gdybyśmy wykorzystali większość dogodnych okazji mieliby zapewne wynik dwucyfrowy. Mimo wszystkie chłopakom należą się gratulacje za zaangażowanie i doprowadzenie do okazałego zwycięstwa.

Bramki dla Unii: Jakub Grudzień x2, Jakub Bartocha, Jan Kapitańczyk, Marcel Nowicki.

Zaś w Lidze Koziołka udało się odnieść pierwsze zwycięstwo. Orlicy pokonali Akademię Piłkarską Pecna po kapitalnym golu z połowy boiska autorstwa Julka Szymańskiego oraz bramce Dawida Rychlika. W pozostałych meczach niestety ulegli zespołom UKS Lusowo (0:6) i UKS Śrem (0:3).

D1 Młodzik (2004) – I liga okręgowa: Unia Swarzędz – Warta Poznań 3:12 (0:6)

Wyraźną i w pełni zasłużoną porażką zakończyła się batalia podopiecznych Filipa Malickiego z liderem ligi – Wartą Poznań. „Warciarze” pokonali Unitów w stosunku 12:3 na własnym boisku. Do przerwy gospodarze przegrywali 0:6. W drugiej połowie za sprawą Olafa Żaka, Maksymiliana Hojny oraz Kacpra Kroczyńskiego udało się strzelić trzy gole na otarcie łez.

Wyjściowy skład: Kędzia – Żak – Cupryniak – Ostrowski – Duda – Rozi – Kroczyński – Bartkiewicz – Krajewski.

C2 Trampkarz (2003) – II liga okręgowa: Błękitni Wronki – Unia Swarzędz 4:1 (1:0)

W najważniejszym meczu 15. kolejki trampkarzy druga w tabeli Unia wybrała się do lidera Błękitnych Wronki. Mecz rozgrywany był w Popowie gdzie swoją bazę ma Akademia Lecha. Od początku meczu Unici mieli problem z  wysokim pressingiem założonym przez Błękitnych czego efektem był szybko  stracony gol, po rzucie karnym, po faulu naszego obrońcy gości. Gol podziałał mobilizująco i mecz się wyrównał ,ale do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej odsłonie znowu zawodnicy Wojciecha Niklausa szybko stracili gola, ale tym razem odpowiedzieli, a bramką  kontaktową na 20 minut do końca spotkania zdobył Bogus Czaczyk. Do końca meczu Unici dążyli do wyrównania odsłaniając się i grając na dwóch napastników stawiając wszystko na jedną kartę i niestety w ostatniej minucie stracili dwie bramki.

– Jest to pierwsza porażka w tej rundzie z liderem z której nie robimy tragedii ale wiemy że jeszcze przed nami dużo pracy w walce o awans do grupy mistrzowskiej – powiedział po meczu trener Niklaus.

Kadra Unii: Kędzia, Wysocki, Waźbiński, Wajdzik, Błachowicz,Antczak,Czoperski, Halt, Chaliman, Rychlewicz, Fliegier,Małek,Czechowski,Lesiński.F Czaczyk,Łącki,Uschler, Duda.

B2 Junior Młodszy – II liga okręgowa: Huragan Pobiedziska – Unia Swarzędz 3:1 (2:1)

Juniorzy młodsi odnieśli kolejną porażkę. Zawodnicy Artura Klemensa przegraliśmy z drużyną Huraganu Pobiedziska 3:1. Kolejny raz gdy już na początku meczu swarzędzanie stracili bramkę i musieli gonić wynik. Wyrównanie nastąpiło po przepiękniej bramce Dominika, ale niestety dwie minuty później swarzędzanie znów stracili bramkę i do przerwy było 2:1. Druga połowa to mecz wyrównany, obie drużyny stwarzały sytuacje bramkowe i niestety w końcówce spotkania goście stracili trzecią bramkę.

Bramka dla Unii: Dominik (Radzio)

A1 Junior – I liga wojewódzka: Unia Swarzędz – Przemysław Poznań 6:3 (3:0)
– Bardzo dobrze weszliśmy w mecz od pierwszych minut co zaowocowało licznymi sytuacjami do strzelenia bramki – mówił o spotkaniu II trener drużyny junirów starszych Rafał Budnik.

Pierwszą akcję udało się wykorzystać już w 17 minucie meczu. Kolejne dziesięć minut przyniosło jeszcze dwie bramki i Unici do przerwy zasłużenie prowadzili 3:0.

– Wszystkie bramki zostały zdobyte po przygotowanych i przetrenowanych sytuacjach – wyjaśnił „Górczyn”.

Po zmianie stron przeciwnik wyszedł wyżej, jednak koncentracja gospodarzy od początku drugiej połowy pozwoliła szybko podwyższyć prowadzenie. Niestety nie udało się podopiecznym Marka Gołembowskiego zachować czystego konta, bowiem w 51. minucie stracili bramkę po stałym fragmencie gry. Odpowiedzą na trafienie gości były gole świetnie dysponowanych tamtego dnia Olejnika i Piaska. W końcówce piłkarzom Przemysława udało się jeszcze dwa razy trafić do kasty SKS-u.

– Z przebiegu całego spotkania byliśmy drużyną lepszą i zasłużenie trzy punkty zostały w Swarzędzu. Musimy pochwalić wszystkich naszych zawodników za zaangażowanie, mądra i odpowiedzialna grę oraz za to, że od początku do końca byli zespołem – optymistycznie zakończył trener Budnik.

Bramki: Piasek (17′, 48′, 63′), Olejnik (22′ 27′, 54′ – z rzutu karnego) – bramki dla Przemysława (51′, 83′, 85′).

Skład Unii: Tomaszewski, Czudziński (45′ Weiss), Schrodter, Kistowski, Przybylak (80′ Walkowiak), Nowicki (70′ Matuszak), Wojciechowski, Piasek, Remlein (75’Wajdzik), Babuszkiewicz, Olejnik (60′ Hoffmann).