Przejdź do treści

Przegląd młodzieży [18 października – 24 października]

Czwarty weekend października nie można zaliczyć do udanych. Młodzi zawodnicy Unii odnosili bowiem głównie porażki, choć zdarzyły się także spektakularne zwycięstwa.

Orlik E2 – II Liga Okręgowa (2007): Unia Swarzędz – Szkoła Futbolu Luboń 6:2 (2:2)

Puchar Ligi Mistrzów Koziołka

W ósmej kolejce WZPN „niebiesko-biali” pewnie wygrali ze Szkołą Futbolu Luboń 6:2. Po pierwszej, dość wyrównanej połowie do przerwy było 2:2. W drugiej odsłonie zmotywowani swarzędzanie po kilku składnych akcjach wywalczyli trzy punkty. Tym samym chłopcy z rocznika 2007 pozostają na pierwszym miejscu, które zajmują od pierwszej kolejki. W Koziołku odbyła się ostatnia kolejka, tzw. Puchar Ligi Mistrzów Koziołka. Niestety w ten ostatni weekend piłkarze Unii utracili mistrzostwo i po dość słabych występach w Pucharze zajęli ostatecznie szóste miejsce w rozgrywkach.

– W lidze WZPN pierwsza połowa dość niemrawa w naszym wykonaniu. Sporo błędów indywidualnych, brak ruchu bez piłki spowodowały, że do przerwy schodziliśmy z wynikiem 2:2. W drugiej połowie zagraliśmy na swoim poziomie i wygrywamy zasłużenie 6:2 – powiedział po meczu trener rocznika 2007, Mateusz Świergiel.

Bramki dla Unii w lidze: Bandura x2, Połczyński, Kubiak, Żak, Krygowski.

Puchar Koziołka: z UKS Śrem 1:2 (bramka Marciniak), z Orlikiem Poznań 0:0, z Koziołkiem Poznań 1:2 (bramka Kozłowski).

Orlik E1 – III Liga Okręgowa Grupa 2 (2006): Unia Swarzędz – 1920 Mosina 2:6 (1:2)

W Pucharze Koziołka futboliści z ul. Świętego Marcina dwukrotnie przegrali wszystkie spotkanie. W lidze WZPN było niestety podobnie. Swarzędzanie na własnym boisku dali się ograć młodym piłkarzom z 1920 Mosina, przegrywając z nimi 2:6.

Bramki dla Unii w lidze: Dawid Rychlik i Jakub Grudzień

Puchar Koziołka: z UKS Lusowo 1:3 (bramka Zuzia Greser); z Jedynką Luboń 1:2 (bramka Kacper Marmajewski); z Koziołkiem Poznań 1:1 – porażka po rzutach karnych (bramka Franek Nowaczyk).

Młodzik D2 – II Liga Okręgowa (2005): AP Reissa II Jarocin Poznań – Unia Swarzędz 7:1

Weekend dla zespołu z rocznika 2005 można uznać za słodko-gorzki. Z jednej strony podopieczni Krzysztofa Stępińskiego pewnie wygrali trzy spotkania w Pucharze Koziołka, z drugiej zaś odnieśli wyraźną porażkę w lidze WZPN. Swarzędzan rozbiła w Jarocinie tamtejsza Akademia Reissa 1:7. Był to jeden z najsłabszych meczów SKS-u w bieżących rozgrywkach.

Bramka dla Unii: Hubert Jędrzejczyk

Młodzik D1 – I Liga Okręgowa (2004): Nielba Wągrowiec – Unia Swarzędz 1:0 (1:0)

Piłkarze pierwszej drużyny Unii z rocznika 2004 wrócili z Wągrowca na tarczy. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Swarzędzanie stracili bramkę zaraz na początku meczu. Mimo porażki postawa zawodników Macieja Łazara jest budująca. Futboliści SKS-u zagrali dobre zawody, a wynik do samego końca był sprawą otwartą.

Skład: Jakub Kędzia, Olaf Żak, Kacper Janik, Patryk Jankowski, Kacper Kroczyński, Maciej Głowiński, Bartosz Duda, Maksymilian Stefański, Bartosz Ostrowski, Eryk Błażejak.

Młodzik D1 – III Liga Okręgowa Grupa 1 (2004): Szkoła Futbolu Gniezno – Unia II Swarzędz 6:1 (4:1)

Mecz rozpoczął się od kilku niezłych akcji swarzędzan, ładnie rozgrywających piłkę miedzy sobą. Jedna z tych sytuacji została przerwana przez gospodarzy co z powodu kontry niestety skończyło się szybką bramką w piątej minucie dla drużyny z Gniezna. Gol ten zapoczątkował totalną dominacje przeciwników Unii, którzy zdobyli w tym kwadransie jeszcze trzy bramki skutecznie wykorzystując luki w bloku defensywnym gości. Czwarta gol był ozdobą tego spotkania, kiedy to napastnik Szkoły Futbolu uderzył z dwudziestego metra nie do obrony. W końcówce spotkania nasz pomocnik Mateusz Bartkiewicz ładnym strzałem przy słupku zdobył – jak się później okazało – honorową bramkę. W drugiej połowie podopieczni Filipa Malickiego wyszli na boisko z bojowym nastawieniem. Zmiana taktyki, a także chęć odrobienia strat na niewiele się zdały. Gospodarze w drugiej odsłonie dołożyli dwa kolejne trafienia i ligowa potyczka zakończyła się wynikiem 6:1 na niekorzyść SKS-u.

Skład: Piotr Załęski, Adam Połczyński, Piotr Bukowski , Mateusz Brożyński, Maks Stefański , Mateusz Matuszak, Maks Hojna, Mateusz Bartkiewicz oraz Maciej Głowiński.

Rezerwowi: Mateusz Bogusławski oraz Jan Polechoński.

Trampkarz C2 – II Liga Okręgowa (2003): Unia Swarzędz – UKS Chrobry Poznań

Mecz piłkarzy z rocznika 2003 z UKS Chrobry Poznań został przełożony.

Junior Młodszy B2 – II Liga Okręgowa: Pogoń Lwówek – Unia Swarzędz 1:9

Zagraliśmy w Lwówku. Był to mecz w którym można było sprawdzić inne ustawienia drużyny, dlatego skład wyjściowy znacząco odbiegał od meczowej 11-nastki. Mimo początkowego chaosu zawodnicy Unii szybko wyszli na prowadzenie, które po chwili utracili, po wyrównaniu przez piłkarzy Pogoni. Później jednak przeważali swarzędzanie, grając niemal tylko i wyłącznie na połowie gospodarzy. Warto podkreślić, że pięć bramek strzelili obrońcy oraz defensywny pomocnik.

Junior Starszy A1 – I Liga Wojewódzka: KS Canarinhos Skórzewo – Unia Swarzędz 5:2 (3:1)

Bardzo wąskie i krótkie boisko pod względem wymiarów nie sprzyjało rozgrywaniu meczu. Niestety dwie bramki stracone przez niedokładne rozegranie piłki ustawiły przebieg spotkania. Był to mecz, w którym zespół Unii Swarzędz popełnił wiele. Zespół ze Skórzewa nie musiał zbytnio kombinować, by odnieść zwycięstwo. Pozytywnym akcentem można ocenić występ Mateusza Nowickiego z rocznika 2001.

Bramki dla Unii: Marek Olejnik (11’), Hubert Meller (90’)

Skład: Tomasz Tomaszewski – Piotr Babuszkiewicz (46’ Franciszek Wajdzik), Mikołaj Nowak, Wojciech Schrodter (46’ Mateusz Nowicki), Daniel Przybylak, Mikołaj Kistowski (65’ Maciej Matuszak), Patryk Piasek, Alexander Bocian (80’ Hubert Meller), Mikołaj Hawryluk, Marek Olejnik, Mikołaj Remlein.

Rezerwowi: Karol Karpik – Maciej Matuszak, Mateusz Nowicki, Hubert Meller, Franciszek Wajdzik.