Przejdź do treści

Przegląd młodzieży [13 czerwca – 19 czerwca]

Husaria Mateusza Świergiela zdobyła mistrzostwo ligi, ekipa Wojciecha Niklausa była trzecia na międzynarodowym turnieju, a to nie wszystko! Polecamy uwadze najnowszy przegląd młodzieży!

E2 Orlik (2007) – II liga okręgowa: Wielkopolska Komorniki – Unia Swarzędz 2:3

Piłkarze Mateusza Świergiela zakończyli sezon meczem z Wielkopolską Komorniki, zespołem z pierwszej trójki ligi. Swarzędzanie byli lepsi od swoich rywali pod każdym względem i zasłużenie wygrali to spotkanie. Mimo że gospodarze byli blisko doprowadzenia do remisu to duże zaangażowanie piłkarzy „Dumy Swarzędza” przesądziło o końcowym wyniku.

Zwycięstwo nad Wielkopolską dało Unii Swarzędz z rocznika 2007 mistrzostwo II ligi! Oznacza to, że następne rozgrywki młodzi Unici rozpoczną  w na najwyższym poziomie rozgrywkowym w okręgu, czyli w I lidze okręgowej!

Gratulacje dla Trenerów i całej drużyny!

Radość „niebiesko-białych” adeptów futbolu po zdobyciu majstra można zobaczyć TUTAJ.

E1 Orlik (2006) – III liga okręgowa Grupa 1 (RW): Unia Swarzędz – KS Łopuchowo 10:2 (5:1); Puchar Ligi Mistrzów Koziołka

W ostatniej kolejce podopieczni Pawła Koralewskiego odnieśli rekordowe zwycięstwo nad zespołem KS Łopuchowo. Natomiast w Pucharze Ligi Mistrzów Koziołka zajęli 7. miejsce. Więcej informacji o orlikach Unii z rocznika 2006 można przeczytać TUTAJ.

Młodzik D2 – II Liga Okręgowa (2005): Nielba Wągrowiec – Unia Swarzędz 4:1; Puchar Ligi Mistrzów Koziołka

Z przedostatniego spotkania ekipa Krzysztofa Stępińskiego wróciła do Swarzędza z niczym. Unici przegrali w Wągrowcu, z tamtejszą Nielbą 1:4. Po udanym początku meczu i golu Kacpra Andrzejewskiego młodzicy SKS-u stracili impet i przed przerwą dali sobie strzelić dwa gole.

W drugiej połowie chłopcy starali się wyrównać, ale tego dnia wągrowianie przeważali i dołożyli jeszcze dwie bramki

– Nie chcę tłumaczyć siebie, ani chłopaków za porażkę, lecz w normalnej dyspozycji zespołu wynik mógłby być zupełnie inny – powiedział po ostatnim gwizdku trener Stępiński.

Natomiast w Pucharze Ligi Mistrzów Koziołka futboliści „Dumy Swarzędza” zajęli 3. miejsce. W meczu półfinałowym Warta Śrem po serii rzutów karnych okazała się lepsza od swarzędzan. W spotkaniu o najniższy stopień podium Unici odnieśli zwycięstwo nad Stellą Luboń 2:0.

Młodzik D1 – I Liga Okręgowa (2004): Lech Poznań – Unia Swarzędz 7:2

Piłkarze „Kolejorza” z rocznika 2004 wysoko pokonali swoich rówieśników ze Swarzędza. Więcej o samym meczu TUTAJ.

C2 Trampkarz (2003) – Międzynarodowy Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Miasta Kostrzyn

Podopieczni Wojciecha Niklausa w drugi weekend czerwca zamiast rywalizować w rozgrywkach ligowych wzięli udział w międzynarodowym turnieju organizowanym przez Lechię Kostrzyn. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji 95-lecia klubu.

W roczniku 2003 walczyło ze sobą osiem zespołów i grano systemem każdy z każdym. W siedmiu spotkaniach SKS zanotował trzy zwycięstwa, trzy remisy i jedną porażkę. Takie rezultaty dały „Dumie Swarzędza” 3. Miejsce. Warto zaznaczyć, że do wygrania całej imprezy zabrakło jednego punktu. Puchar Burmistrza Miasta Kostrzyn zdobył zespół z Danii – Taastrup FC. Wspomnijmy, że Kuba Błachowicz otrzymał nagrodę indywidualną za bycie najlepszym strzelcem turnieju.

Kadra: Wysocki, Ariel, Kochanowski, Jankowski, Czoperski, Halt, Rychlewicz, Jakubowski, Olejnik, Zenker, Czaczyk, Błachowicz, Wajdzik, Fliegier, Łącki.

A1 Junior – I liga wojewódzka: Unia Swarzędz – Helios Czempiń 3:0

Mecz ostatniej kolejki ligi juniorów starszych pomiędzy Unią a Heliosem nie został rozegrany. Goście nie przyjechali do Swarzędza i oddali tym samym spotkanie walkowerem.

jp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.