Przejdź do treści

Przegląd młodzieży [11 października – 17 października]

Po drugim tygodniu października sympatycy SKS-u mogę mieć mieszane uczucia. Z jednej strony chłopcy z rocznika 2005 wygrali Ligę Mistrzów Koziołka, zaś z drugiej niektóre wyniki nie napawają optymizmem.

Orlik E2 – II Liga Okręgowa (2007): Sokół Duszniki – Unia Swarzędz 6:6 (3:4)
Liga Mistrzów Koziołka
Mimo lepszej gry piłkarzy Unii ostatecznie mecz ligowy zakończył się remisem po wyrównaniu Sokoła w ostatnich sekundach. Natomiast w rundzie finałowej Ligi Mistrzów Koziołka podopieczni Mateusza Świergiela przegrali jeden mecz i dwa zremisowali (0:1 z UKS Lusowo, 1:1 z UKS Śrem, 0:0 z Orlik Poznań).

– Lekki niedosyt pozostaje po tym weekendzie, jednak nie zapominajmy, ze wyniki stanowią tutaj drugorzędną sprawę. Przed nami jeszcze sporo pracy – podsumował trener Świergiel.

Orlik E1 – III Liga Okręgowa Grupa 2 (2006): Chrobry II Gniezno – Unia Swarzędz 9:3 (3:1)
Liga Mistrzów Koziołka
W rozgrywkach ligowych SKS wyraźnie uległ w Gnieźnie tamtejszemu Chrobremu 3:9. W Lidze Mistrzów Koziołka także nie było lepiej, bowiem nie udało się „niebiesko-białym” wygrać żadnego z trzech rozegranych spotkań.

– Warto dodać, iż drużyna Unii trzeci raz z rzędu znalazła się w Grupie Złotej (Liga Mistrzów Koziołka – przyp. J.P). Niestety pierwszy raz jesteśmy poza podium – mówił z rozczarowaniem Paweł Koralewski, szkoleniowiec rocznika 2006.

Młodzik D2 – II Liga Okręgowa (2005): Sparta Oborniki – Unia Swarzędz 0:3
Liga Mistrzów Koziołka
W siódmej kolejce II ligi podopieczni Krzysztofa Stępińskiego pewnie pokonali na wyjeździe Spartę 3:0. Warto również dodać, że chłopcy z rocznika 2005 zostali mistrzami Ligi Mistrzów Koziołka. Gratulacje dla całego zespołu!

Młodzik D1 – I Liga Okręgowa (2004): Unia Swarzędz – Polonia Środa Wielkopolska 3:2 (2:1)
Spotkanie od samego początku było bardzo zacięte i ciekawe. W ostatniej akcji meczu jednak Bartosz Duda przechylił szalę zwycięstwa na korzyść SKS-u.

Młodzik D1 – III Liga Okręgowa Grupa 1 (2004): Kotwica Kórnik – Unia II Swarzędz 5:0 (3:0)
Najgorszy mecz w sezonie drugiej drużyny Unii z rocznika 2004. Swarzędzanie zupełnie oddali inicjatywę zespołowi gospodarzy.

Trampkarz C2 – II Liga Okręgowa (2003): 1922 Lechia Kostrzyn – Unia Swarzędz 4:2 (3:2)
Dominacja „niebiesko-białych” w środku boiska zaowocowała dwubramkowym prowadzeniem na początku spotkania. Niestety zabójczo skuteczni piłkarze Lechii najpierw doprowadzili do wyrównania, a później dołożyli jeszcze dwie bramki.

– Mimo porażki jestem zadowolony z gry i postawy jaką zaprezentowaliśmy na boisku. – powiedział po zakończeniu spotkania trener Wojciech Niklaus.

Junior Młodszy B2 – II Liga Okręgowa: Polonia Środa Wielkopolska – Unia Swarzędz
Mecz juniorów młodszych z Polonią został przełożony.

Junior Starszy A1 – I Liga Wojewódzka: Lech II Poznań – Unia Swarzędz 3:0 (0:0)
Dobra postawa swarzędzan zakończyła się wraz ze stratą pierwszego gola, po którym nie mogli odnaleźć się w grze.

zebrał i opracował Jan Piechota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.