Przejdź do treści

Pożyteczny sparing z rezerwami Zagłębia

Unici mają za sobą drugi remis w trwającym okresie przygotowawczym. Wyjazdowy sparing z rezerwami Zagłębia Lubin zakończył się bowiem wynikiem 2:2.

Piłkarze Patryka Kniata mieli okazję sprawdzić swoją formę na tle młodych zawodników stanowiących bezpośrednie zaplecze pierwszej drużyny „Miedziowych”. Warto dodać, że Zagłębie II Lubin na co dzień – tak jak Unia – bierze udział w rozgrywkach III ligi, ale w innej grupie.

W pierwszej odsłonie lepiej sprawowali się gospodarze, częściej będąc przy piłce i częściej konstruując ofensywne sytuacje. Futboliści „Dumy Swarzędza” próbowali odpowiadać, ale czynili to nieskutecznie. W 14. minucie lubinianie mieli rzut karny, ale na posterunku był Mateusz Filipowiak. Tym samym do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Po zmianie stron obie drużyny wróciły na plac gry w mocno zmienionych składach. Mimo zmian personalnych gospodarze szybko dopięli swego i w 50. minucie wyszli na prowadzenie. Strata bramki nie podłamała Unitów, a nawet zmotywowała ich do działania. Od tamtego momentu przyjezdni sukcesywnie zaczynali zyskiwać przewagę.

W efekcie w 78. minucie Jan Paczyński po zagraniu Mateusza Roszaka wyrównał wynik. Pięć minut później „Miedziowi’ wykorzystali błąd w defensywie SKS i było 2:1 dla gospodarzy. Na szczęście swarzędzanie nie poddali się i dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem Roszak podał do zawodnika testowanego, który ustali rezultat meczu na 2:2.

Zagłębie II Lubin – Unia Swarzędz 2:2 (0:0)

Bramki dla Unii: Jan Paczyński (78′), zawodnik testowany (88′).

Skład Unii w pierwszej połowie: Mateusz Filipowiak – Maksymilian Szwak, Radosław Barabasz, Filip Małek, Patryk Pawłowski, Mateusz Molewski, Igor Jurga, Wojciech Antczak, Krzysztof Wolkiewicz, Mateusz Roszak – Michał Przybyła.

Skład Unii w drugiej połowie: Andrzej Budnik – Mateusz Maluśki, Filip Soboń, Tomasz Neumann, Kacper Fornalkiewicz, zawodnik testowany, Hubert Kisiel, Marek Nyćkowiak, Jan Paczyński, Mateusz Roszak – zawodnik testowany.