Potknięcie w Piaskach

Unici po sześciu ligowych zwycięstwach musieli uznać wyższość piłkarzy Korony Piaski. Przegrali z beniaminkiem 0:1.

Od pierwszego gwizdka podopieczni Tomasza Bekasa ruszyli do zmasowanego ataku, chcąc szybko objąć prowadzenie. Niestety przez błędy w rozegraniu nie dali rady zaskoczyć przeciwnika. Mimo tego później zawodnicy „Dumy Swarzędza” również częściej konstruowali sytuacje ofensywne. Rzadko jednak kończyły się one uderzeniem.

Do szans strzeleckich dochodzili za to gospodarze, którzy raz po raz tworzyli niebezpieczne kontrataki. Gdy wydawało się, że do przerwy kibice nie zobaczą bramek Korona wyszła na prowadzenie. W 45. minucie gola strzelił Przemysław Frąckowiak.

Na drugą połowę swarzędzanie wrócili w nieco innym zestawieniu. Boisko opuścili Igor Jurga i Witold Walkowiak, a w ich miejsce pojawili się Radosław Barabasz oraz Marek Nyćkowiak. Niestety zarówno zmiany taktyczne, jak i zmiany personalne niewiele dawały przyjezdnym. Niby częściej piłka była pod bramką Korony, ale tak jak w pierwszej części meczu nic z tego nie wynikało.

Beniaminek grał w defensywie umiejętnie i starał się przy każdej możliwej okazji wyprowadzać cios. Najbliższej podwyższenia prowadzenia w 77. minucie był jeden z piłkarzy Korony, który podjął brawurową próbę przelobowania bramkarza Unii. Na szczęście Dominik Nowicki był czujny i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Niestety do ostatniego gwizdka SKS nie zdołał wyrównać i piłkarze Korony mogli cieszyć się z triumfu. Wygraną w tej kolejce zanotowali też zawodnicy Mieszka Gniezno i tym samym przewaga Unii na pozycji lidera stopniała do jednego punktu.

Korona Piaski – Unia Swarzędz 1:0 (1:0)

Bramka: Przemysław Frąckowiak (45′).

Skład Unii: Dominik Nowicki – Mateusz Maluśki (67′ Jakub Czapliński), Tomasz Neumann, Filip Soboń (77′ Mikołaj Rakowski), Patryk Pawłowski – Igor Jurga (46′ Radosław Barabasz), Wojciech Antczak, Filip Brzostowski (59′ Adrian Chopcia) – Jan Paczyński, Mikołaj Panowicz (77′ Mikołaj Łopatka), Witold Walkowiak (46′ Marek Nyćkowiak).