Porażka z Sokołem, której można było uniknąć

Zawodnicy Unii przegrali siódmy raz w tym sezonie. W ostatni weekend października musieli uznać wyższość Sokoła Kleczew, który wygrał 2:1.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Niestety w 8. minucie kontuzji doznał Mateusz Molewski i musiał zastąpić go na boisku jego imiennik – Mateusz Świergiel. To nieplanowane wydarzenie na tyle zdezorientowało Unitów, że oddali oni boiskową inicjatywę przeciwnikom.

Przez większość pierwszej połowy to piłkarze Sokoła częściej zaglądali pod bramkę rywala. Ostatecznie jednak obie drużyny miały tylko po jednej stuprocentowej sytuacji. W obu przypadkach nie zostały one wykorzystane.

Od początku drugiej połowy goście z Kleczewa mocno przycisnęli swarzędzką defensywę. Zrobili to na tyle efektywnie, że w 59. minucie Dominik Chromiński mógł cieszyć się z pierwszej bramki dla swojej drużyny.

Sokół nie tylko zrezygnował z bronienia jednobramkowego prowadzenia za wszelką cenę, ale i nadal prowadził ofensywny styl gry. W 64. minucie w jednej z sytuacji przyjezdnych Wojciech Antczak sfaulował w polu karnym Dominika Chromińskiego. Sędzia podyktował jedenastkę, którą wykorzystał Łukasz Zagdański.

Podopieczni Patryka Kniata nie zamierzali się poddawać i zaangażowali wszystkie siły do odrabiania strat. W 77. minucie w pole karne Sokoła wbiegł Dominik Drzewiecki, którego jeden z piłkarzy gości wślizgiem od tyłu sprowadził na ziemię. Tym razem jednak gwizdek arbitra milczał.

Trener Patryk Kniat wyraził oburzenie z powodu tej decyzji sędziego (a w zasadzie jej braku), za co został ukarany najpierw żółtą kartką, a po kilkudziesięciu sekundach – odesłany na trybuny.

Czasu było coraz mniej, ale futboliści SKS robili wszystko, by w Swarzędzu pozostał chociaż jeden punkt. Zbliżyli się do tego w doliczonym czasie gry, kiedy Gerard Pińczuk wywalczył rzut karny i sam go wykorzystał. Niestety od razu po tym jak „Gery” wpisał się na listę strzelców, sędzia postanowił zakończyć sobotnie zawody.

Unia Swarzędz – Sokół Kleczew 1:2 (0:0)

Bramki: Gerard Pińczuk (90′ – z rzutu karnego) – Dominik Chromiński (59′), Łukasz Zagdański (64′ – z rzutu karnego).

Skład Unii: Mateusz Filipowiak – Maksymilian Szwak, Tomasz Neumann, Filip Soboń, Patryk Pawłowski – Marcin Tomaszewski (66′ Dominik Drzewiecki), Wojciech Antczak (66′ Marek Nyćkowiak), Gerard Pińczuk, Hubert Kisiel, Mateusz Molewski (9′ Mateusz Świergiel) – Jan Paczyński.