Porażka z Polonią. Trzy gole w 10 minut

Osłabiona czerwoną kartką Unia nie dała rady Polonii Środa Wielkopolska, przegrywając 1:3. Jedyną bramkę dla „Dumy Swarzędza” zdobył Tomasz Neumann z rzutu karnego.

Od pierwszych minut meczu kibice zgromadzeni na Stadionie Średzkim nie oglądali porywającego widowiska. Piłkarze obu drużyn mieli problemy z przedostaniem się pod bramkę rywala, a nieliczne próby strzałów mijały światło bramki. Najlepszą okazję do otwarcia wyniku miał w 30. minucie Mateusz Maluśki, lecz spudłował z bliskiej odległości. Gospodarze również szukali okazji do strzelenia gola, ale dwukrotnie uniemożliwił im to Mateusz Kustosz, popisując się fantastycznymi interwencjami.

I tak jak pierwsza połowa nie przyniosła wielu emocji, tak w drugiej już ich nie zabrakło. Niestety, po przerwie Unici musieli radzić sobie w „dziesiątkę” po tym, jak w 47. minucie drugą żółtą kartkę – a w konsekwencji czerwoną – obejrzał Adam Borucki za faul w środku pola.

Cztery minuty później Polonia otworzyła wynik spotkania. Autorem gola został Piotr Wujec, który skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Przez większość czasu oba zespoły toczyły wyrównany, choć często przerywany przez gwizdek sędziego pojedynek, notując nawet po jednym strzale tuż nad poprzeczką.

Niestety, w 82. minucie Poloniści dołożyli drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Bartosz Bartkowiak, który zaliczył trafienie bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka wcześniej odbiła się od jednego z zawodników ustawionych w murze, co zmyliło bramkarza Unii, który w tej sytuacji pozostał bezradny.

Mimo upływających minut i dwubramkowej straty, Unici nie złożyli broni. W efekcie tego, w 85. minucie Michał Miller został podcięty w polu karnym przez rywala, co poskutkowało „jedenastką” dla swarzędzan. Rzut karny na gola zamienił Tomasz Neumann.

Piłkarze „Dumy Swarzędza” rzucili się jeszcze do odrabiania strat, lecz niestety to gospodarze ponownie znaleźli drogę do bramki. W doliczonym czasie gry Kacper Nowak przeprowadził skuteczny kontratak i ustalił wynik spotkania na 3:1.

Za tydzień Unia Swarzędz podejmie u siebie lidera rozgrywek, Olimpię Grudziądz.

Polonia Środa Wielkopolska – Unia Swarzędz 3:1 (0:0)

Bramki: Piotr Wujec (51’), Bartosz Bartkowiak (82’), Kacper Nowak (90’) – Tomasz Neumann (85’ – z rzutu karnego)

Skład Unii: Mateusz Kustosz – Marcin Szeibe, Filip Soboń (83’ Adrian Chopcia), Eryk Marcinkowski, Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski – Kacper Szymankiewicz, Adam Borucki, Mateusz Maluśki (66’ Ernest Korek), Jan Paczyński – Michał Miller.

Czerwona kartka: Adam Borucki (47′, Unia).