Pogoń rozbita. Unia z pierwszymi punktami!

Lepiej Unici zrehabilitować się nie mogli. Swarzędzki Klub Sportowy wygrał na wyjeździe z Pogonią Łobżenica 4:1.

O porażce 0:3 z Orłami Pniewy w pierwszej kolejce nowego IV-ligowego sezonu już nikt nie pamięta. – Ważne było to, żeby wyciągnąć wnioski z tego, co się wydarzyło w zeszłym tygodniu i przenieść te wnioski na dzisiejszy mecz. I to nam się absolutnie udało – podkreślał po ostatnim gwizdku trener „niebiesko-białych” Jakub Ostrowski.

Przez całe spotkanie była widoczna przewaga swarzędzan – Kontrolowaliśmy w pełni wydarzenia na boisku – mówił „Ostry”. Wynik otworzył w 27. minucie Tomasz Węcławek. Wówczas pomocnik SKS-u bezpośrednim uderzeniem z rzutu rożnego umieścił futbolówkę w siatce. Na kolejną bramkę nie trzeba było długo czekać. Już sześć minut później ten sam zawodnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tym razem 22-latek strzelił gola z akcji.

Po zmianie stron kolejne bramki dla „Dumy Swarzędza” zdobył Dominik Nowacki. Uczynił to w 58. i 73. minucie sobotniego meczu. Gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko raz pod koniec spotkania. – Bardzo cieszymy się, że zeszłotygodniowe wydarzenie było wypadkiem przy pracy, a dzisiaj świętujemy zasłużone zwycięstwo – powiedział szkoleniowiec pierwszej drużyny Unii.

– To zwycięstwo utwierdziło nas w przekonaniu, że jesteśmy na dobrej drodze – zakończył z optymizmem.

Pogoń Łobżenica – Unia Swarzędz 1:4 (0:2)

Bramki: Artur Olenderek – Tomasz Węcławek (27′, 33′), Dominik Nowacki (58′, 73′).

Skład Unii: 1. Andrzej Budnik – 6. Kamil Czaplicki (72′ 2. Daniel Brylewski), 4. Jakub Marzyński, 8. Filip Soboń, 14. Patryk Pawłowski – 5. Marcin Nowicki, 13. Tomasz Neumann (70′ 19. Kamil Boruń) , 7. Tomasz Węcławek, 10. Mateusz Świergiel, 11. Dominik Nowacki (85′ 21. Kacper Sztuba) – 15. Przemysław Halasz (80′ 18. Marek Olejnik).