Przejdź do treści

Piotr Chełek Mistrzem Polski Juniorów!

Młody zapaśnik Unii odniósł ogromny sukces. W Raciborzu na Mistrzostwach Polski Juniorów Piotr Chełek wywalczył złoto w swojej kategorii wagowej.

Chełek wszystkie turniejowe walki wygrał przed czasem. W finałowym pojedynku – po pięknym rzucie biodrowym – pokonał Klaudiusza Matyję z Olimpijczyka Radom. Poza Piotrkiem w mistrzostwach wziął udział również inny Unita – Olaf Cierzniewski. Zajął on 17. miejsce w swojej kategorii wagowej.

Warto dodać, że w Raciborzu zabrakło jednego z faworytów do złota w kategorii do 130 kilogramów. Mowa o innym zapaśniku „Dumy Swarzędza” – Jakubie Siemińskim, który po ostatnich zawodach leczy poważną kontuzję. Czeka go operacja kolana i długa rehablitacja.