Piotr Chełek brązowym medalistą Mistrzostw Polski Kadetów!

Tegoroczną Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży Piotr Chełek zapamięta na długo. Młody zapaśnik Unii zajął bowiem 3. miejsce na – odbywających się w ramach Olimpiady – Mistrzostwach Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym.

Chełek walczył w kategorii do 80 kilogramów i od początku zachwycał swoją dyspozycją. W 1/4 finału pokonał faworyta zawodów w tej wadze – Michała Puchalskiego z Legii Warszawa, który jeszcze wiosną sięgnął po Puchar Polski. Niestety w półfinale zdolny Unita musiał uznać wyższość rywala i czekał go bój o brąz. W walce medalowej Piotr Chełek był nieomylny odnosząc zwycięstwo nad Adamem Fietzem z Sobieskiego Poznań. Warto podkreślić, że wygrał ten pojedynek aż 5:0.

Poza Chełkiem do turnieju zakwalifikował się także inny Unita – Olaf Cierzniewski, który rywalizował w kategorii do 71 kilogramów. Zakończył on turniej na 8. miejscu.