Piłkarskie szachy w Swarzędzu. Unia przegrała z Centrą

Zawodnicy SKS doznali goryczy porażki w meczu ligowym na własnym terenie pierwszy raz w tym roku. Metodę na pokonanie podopiecznych Tomasza Bekasa znalazła Centra Ostrów Wielkopolski, wygrywając 2:1.

Gospodarze przeważali od samego początku. Konstruowali liczne sytuacje, a gdy tylko tracili piłkę, to przechodzili do wysokiego pressingu. Niestety zawodnicy z południa województwa ustawiali się na boisku na tyle umiejętnie, że rzadko Unici mieli okazję oddać strzał. Pierwsza połowa minęła więc pod znakiem ofensywnej dominacji „niebiesko-białych”, ale nieskonsumowanej bramką.

Po zmianie stron boiskowe wydarzenia nabrały rozpędu. W 52. minucie swarzędzanie wywalczyli rzut wolny na wysokości trzydziestego piątego metra. Do futbolówki podszedł wprowadzony w przerwie Marek Nyćkowiak i dośrodkował do Igora Jurgi, który przeniósł nogą piłkę do bramki.

Ostrowianie nie mieli jednak zamiaru się poddawać. W 71. minucie Michał Kucharski wkradł się z futbolówką w pole karne Unii, „nawinął” jednego z obrońców, a później strzałem po krótkim słupku wyrównał stan meczu na 1:1.

Spotkanie z każdą kolejną minutą stawało się coraz bardziej zacięte i agresywne. W opinii arbitra emocje udzieliły się zwłaszcza szkoleniowcowi Unii, którego w 64. minucie sędzia napomniał żółtą kartką, a dwadzieścia minut później pokazał drugą. W efekcie trener Bekas musiał opuścić ławkę rezerwowych i udać się na trybuny.

To nie był koniec złych zdarzeń dla „Dumy Swarzędza”. W 87. minucie futboliści Centry wykreowali sytuację zakończoną niecelnym strzałem. I nie byłoby to nawet warte wspomnienia, gdyby nie fakt, że w momencie, gdy jeden z przyjezdnych oddawał strzał, został sfaulowany wślizgiem od tyłu. Sędzia wskazał na wapno i goście mieli jedenastkę. Rzut karny wykorzystał Jakub Kłobusek.

Unici rzucili się do odrabiania strat, ale – mimo kilku okazji – nie dali rady postawić „kropki nad i”. Na domiar złego w doliczonym czasie gry Jan Paczyński za faul na rywalu zobaczył drugą żółtą kartkę, a co za tym idzie czerwoną. Koniec końców spotkanie zakończyło się wygraną Centry 2:1. Za tydzień Unia zagra na wyjeździe z Victorią Września.

Unia Swarzędz – Centra Ostrów Wielkopolski 1:2 (0:0)

Bramki: Igor Jurga (52′) – Michał Kucharski (71′), Jakub Kłobusek (89′ – z rzutu karnego).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Jakub Czapliński, Filip Soboń, Radosław Barabasz, Patryk Pawłowski – Igor Jurga, Wojciech Antczak (76′ Adrian Chopcia), Witold Walkowiak (83′ Damian Pawlak), Jan Paczyński, Kamil Kanior (46′ Marek Nyćkowiak) – Mikołaj Panowicz (80′ Łukasz Zagdański).